Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit hova kellene forrasztani?

Mit hova kellene forrasztani?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy D-SUB to Displayport átalakítót viszont nem működött. Egy szakemberrel megnézettem és azt mondta nincsenek beforrasztva rendesen. Sajnos ő magától nem tudja, hogy melyiket hova kell.


[link]



2018. aug. 27. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Véletlen se áruld el, hogy milyet is vettél...
2018. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami hamisítvány lehet, miután analóg-digitális konverzióhoz aktív elektronika szükséges.

Itt nem látjuk, mi van a panel túloldalán, de valahogy nem tűnik életszerűnek.

Az elektronika tápot is igényel. Ha DisplayPort a kimenet, az tud adni +3,3 V-ot, D-Sub nem ad tápot egyáltalán, tehát olyankor még kis tápegység is szükséges.


Ráadásul egy szakember ma már szinte semmiféle csatlakozóra nem mondhatja, hogy ő magától nem tudja.

Én sem tudok mindent fejből, de arra van a Google.

Példa kedvéért beírjuk a képkeresőbe, hogy "HDMI pinout" és mik vannak... Úgyhogy hagyjuk már ezt...

2018. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ez így nézett ki az első szétszereléskor, akkor kuka. (a nyák lakkozása is olyan, mint amit már barkácsolt valaki)

Olcsóbb venni egy újat, mint egy szakembert keresni és megfizetni a javítást.

Egyébként milyen szerkentyű az, amelyiken csak D-Sub kimenet van? Mit akarsz összekötni és mivel?

2018. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kínai szerkezeteknél előfordulhat olyan foltosodás, a kézi forrasztás, illetve folyasztószer maradványaként. Amikor nem mossák le oldószerrel, miután az is idő és anyag.

Önmagában az nem lenne probléma.

2018. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 nek igaza is van, meg nincs is. Van benne aktív elektronika, nekem is van ugyanilyen méretű, működő HDMI-VGA átalakítóm. De hogy ezt hogy forraszd be, passzolom.
2018. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A HDMI-kimenet ad 5V tápot, a kínaiak pedig maguk gyártják a szükséges konverter IC-t, ami kis helyen elfér.


Itt a címben D-Sub --> DisplayPort szerepel, tehát ez annyiból lényeges, hogy D-Sub a kimenet, ami nem ad tápfeszültséget egyáltalán. Külső adapterrel persze bármi megoldható lenne.


Egy problémát látok: nem is látok így kapásból D-Sub to DP átalakítót a keresőben.

DP to D-Sub van bőven, elégedett vásárlókkal:

[link]

2018. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen elírtam bocsi. DP to D-sub. Ingyen csinálná meg, szóval olcsóbb, de nyilván nem az az 1000FT.al van a bajom hanem hogy 1 hónap mire kiszálítják. Meg ha küldenek egy ugyanilyen szart, akkor mégegyszer egy ezres és mégegyszer, egy idő után meg már sok :/


Innen rendeltük [link]


Szakembernek "szakember" azt mondta megforrasztja, csak nem tudja hova kell forrasztani a dolgokat, én meg nem értek hozzá, nem tudom hogyan keressek rá interneten erre, hogy lássam milyen kábelt hova kell forrasztani

2018. aug. 27. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólásomban nem véletlenül utaltam az elégedett vásárlókra.

Ezért szoktam javasolni, hogy lehetőleg az Aliexpressről kell rendelni, mert ott lehet böngészni a vásárlók véleményei, sőt fotói között is. Leleményesebb oroszok még szét is szedik és láthatjuk időnként a dolgok mélyét is.

Magam is eBay-en kezdtem a PayPal miatt, de az Aliexpress sem kevésbé megbízhatóbb, sőt.

2018. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kéredző, nem érzed az ellentmondást?

"Szakembernek "szakember" azt mondta megforrasztja, csak nem tudja hova kell forrasztani a dolgokat"


Nem szakember az, aki nem tudja hová kell forrasztani.

Odaül a k_va google elé, és maximum 15 perc múlva mindent tud, hogy mit-hova-miért.

Vagy csak le akart téged rázni, csak nem akarta azt mondani, hogy nem érdekli a filléres vackod, van neki épp elég fizetős munkája.

2018. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!