Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy transzformátort víz...

Ha egy transzformátort víz alatt megmosnak, akkor sérülni fog? Avagy sérülhet? Tönkremegy?

Figyelt kérdés
Vagy szárítás után ugyanúgy tud tovább működni?
2018. aug. 31. 02:30
 1/7 anonim ***** válasza:
szárítás után ugyanúgy tud tovább működni
2018. aug. 31. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy működés közben vagy nem aközben teszed mindezt.
2018. aug. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem árt neki, de kellő forróságú, alapos szárítás javasolt, hogy a víz minden maradéka távozzon.

Trafó nagyon jól bírja a hőt, tehát ez sem probléma.


Pillanatpáka trafóját lezuhanyoztam egyszer, amikor kaptam ajándékba egy retkes példányt. Annak van egy kis karton alkatrésze is, jól kiszárítottam.

2018. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tönkremegy. Én már próbáltam többször is.
2018. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4


Te miről beszélsz? Vasnak, réznek, lakkozott szigetelésnek, műgyantának mi baja lesz a víztől?

Nem tudom, hogy direkt szívatod a kérdezőt vagy komolyan gondolod, de talán mással kellene szórakozni...

Vagy akkor írj konkrét példát, hogy mivel, mi bajod lett, mert ez így általánosságban butaság. Egyedi eset meg akármi lehet, nem tudjuk, te tudod, el nem árulod.

2018. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Igen, én is a kosz miatt akarom kimosni. =)

Én mondjuk pont nem egy pillanatpákát, hanem egy retkes lemezlejátszót kaptam. Mechanikáját leszedtem, az elektronikát pedig - azóta - alaposan lemostam.


A házban van egy eléggé termetes transzformátor is. Amiatt kérdeztem.

2018. aug. 31. 10:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Az olaj nem árt neki, de a víz igen. Benzinnel mossad le, ne vízzel!
2018. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!