Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Összekötöttem a laptopot a...

Összekötöttem a laptopot a tv-vel második monitorként, HDMI kábellel, de mikor hangot játszok le recseg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor hangot játszok le, akkor recseg közben, a laptop hangszóróján is, meg a tv-n is. Ha kihúzom a HDMI kábelt, minden jó. Mit csináljak? A kábelnek nem igazán lehet baja, mert új, meg már használtam egy kicsit másik tv-vel is. A driverek, meg a legújabbak. A tv-n próbáltam hangbeállításokkal variálni, de nem segített semmi. Az az érdekes, hogy alapvetően nem recseg, csak bizonyos hangoknál, amik jobb minőségűek. Pl. youtubenál nagyon ritkán recsegett be, de egy filmnél amit gépről indítottam, majdnem végig.

2018. szept. 4. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

"...alapvetően nem recseg, csak bizonyos hangoknál, amik jobb minőségűek."


Fura fogalmazás, még ha szintet írnál, az legalább érthető lenne.

Próbáld lejjebb venni a lejátszó saját kimeneti szintjét, hátha csak túlvezérel.

Nem kellene persze, de próbálkozni lehet ilyenkor.

2018. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg még földhurokra lehetne tesztelni, bár az ellentmondana annak, hogy a digitális átvitel (HDMI) földhurokra alapvetően nem érzékeny, ráadásul akkor már a képpel is gond lenne, mivel a kép és hang közös adatfolyamban megy a HDMI-kábelen.

Tehát nem is pont erre gondolok, hanem valami közvetett jelenségre.

Mindenesetre földhurok úgy állhat elő, ha például a laptop is földelt dugóval csatlakozik, ugyanakkor a TV is csatlakozik a központ antenna felé, vagy maga is földelt dugós.

Utóbbival nem tudsz mit tenni, de a központi antennát kihúzhatod, próbára, vagy egyéb forrásait a földhuroknak, ha van.

2018. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!