Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csillag vagy deltában kötve...

Csillag vagy deltában kötve indul nagy nyomatékkal a villanymotor?

Figyelt kérdés

2018. szept. 6. 16:28
1 2
 11/19 TAR válasza:

...

Miután deltában 400 V-ot kap mindhárom tekercs, csillagban pedig 230 V-ot, így ki is lehet találni, hogy utóbbi esetben kevesebb áramot vesz fel, de ezzel együtt gyengébb is lesz a motor.



Nyilván kisfeszültségű rendszerben gondolkodva (230 / 400 V).


... Hogy ez mekkora hülyeség. Ki írta ezt?

2018. szept. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"... Hogy ez mekkora hülyeség. Ki írta ezt?"

Mesélj kispajtás, hogy mi a bánatod, de addig ne kerülj a szemem elé, míg az Ohm-törvényt meg nem cáfolod!

2018. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Moon_Walker ***** válasza:

hát én olyat ismerek, hogy P=U*I.

Tehát ugyanakkora teljesítmény leadáshoz alacsonyabb fesz mellett több áram kell

2018. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Moon_Walker nevű felhasználó:

Az csak Ohm-törvény egyik törvényszerű következménye, mindamellett én is nyilván az Ohm-törvény váltakozóáramú értelmezéséről beszéltem, ahol ellenállás helyett impedancia szerepel.

Másrészt van egy olyan érzésem, hogy te valami nagyon rosszra gondolsz, de azt akkor felejtsd inkább el!

Képzelj el egy 100 W-os izzólámpát, 230 V-on!

Feszültséget csökkentsd 115 V-ra!

Gondolod, hogy az izzó majd elkezd kompenzálni és ő azért is több áramot vesz fel, hogy lelkesen biztosítsa ugyanazt a 100 W teljesítményt?

Ez egy vicc.

Izzót ne tévesszük össze egy kapcsolóüzemű tápegységgel, ami képes a saját áramfelvételének igény szerinti szabályozására. De egy motort sem, ami persze megint más, mert annak áramfelvételét viszont befolyásolja a tengelyterhelés is.

De azért azt talán nem nehéz belátni, hogy amikor egy ilyen motorra több feszültséget adunk, attól nem lesz gyengébb. Vagy más motorokról is lehetne beszélni.

Persze, itt vannak mindenféle nyomatékgörbék, sajátosságok, de azért azt sem kellene elfelejteni, hogy az indukciós motorok alapja az egyszerű elektromágnes. Ha egy elektromáges tekercsére nagyobb feszültséget kapcsolunk, az is "szigorúbban" fog reagálni.

2018. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Szirty ***** válasza:

Önmagában a kérdésnek ebben a formában a világon semmi értelme nincsen. Ebből kifolyólag nem lehet rá korrekt választ adni, mert számos körülmény és adat hiányzik.


Persze meg lehet próbálni feltételezéseken alapuló válaszokkal, de sok válaszoló több feltételezéssel élhet és a válasz-áradat parttalan vitává dagad.

Pont ezt látjuk itt :)

2018. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#2, #3, #6, #7 és #11 megírta, hogy ugyanaz a motor ugyanazon feszültségrendszerben deltában.
2018. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szirty ***** válasza:

Sztrogoff!


Nekem úgy tűnik, hogy a három említett hozzászólás egyikét sem a kérdező írta hanem azok akik válaszoltak.

Így tehát amit írtál az nem konkrét körülmény, csak feltételezés.


Ott van pl. a dahlander motor, ami ugyanúgy üzemszerűen indul csillagban és deltában is.

2018. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kérdezőtől az #5 elég egyértelmű.
2018. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szirty ***** válasza:

Rendben. Legyen így!

Engem ezután is foglalkoztattak a nyitva hagyott lehetőségek.

2018. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!