Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől nem működik a házimozi...

Mitől nem működik a házimozi rendszeren a rádió?

Figyelt kérdés
Diginél vagyok és optikai kábelt vezettek be. Nem tudom mióta és van-e köze hozzá, de tegnap bekapcsoltam a házimozi rendszert és egyszerűen egyetlen egy rádióállomást sem talál. Eddig ilyet még nem tapasztaltam. Van ehhez valami köze hogy a digi optikai kábelt vezetett be? Illetve 1000mbit/sec internetet írtak hogy ennyi lesz, rákerestem pár oldalra, de mindenhol max 100 volt a letöltés. Tudom, hogy az ezret soha nem éri el, de a 100 az reális??

2018. szept. 6. 19:11
1 2 3
 11/29 Szirty ***** válasza:

Milyen eszközeid vannak?

Mert ha 100 megabites a hálókártyád és/vagy a switch-ed, routered, akkor az életben nem lesz 1000 megabit csak 100.


Ide gigabites eszközök kellenek!

2018. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Halózati kártyának ezt írja a gépem:


Realtek PCIe GBE Family Controller

Teredo Tunneling Pseudo Interface


A régi routeremet pedig lecserélték és hoztak egy újat...

2018. szept. 14. 18:57
 13/29 A kérdező kommentje:
S milyen antennát kellene vennem a házimozi rendszerhez hogy működjön a rádió rész is?
2018. szept. 22. 10:52
 14/29 anonim ***** válasza:

Olyan dugóval rendelkező antennát kellene venni (valószínűleg ilyen antennabemenet van a rádión de néz d meg) mint amilyen a TV-n is van.

75 Ohm-mos bemenet, mint amilyen dugó a koax kábelek végén szokott lenni.

Nézd meg. Jó, optimális esetben az antennabemenet közepébe dugott hosszabb drót is megfelel(het).

2018. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Telefonon (ami Wi-fi-n kapcsolódik a router-hez) is tudsz sebességmérést végezni?

Ha e sebességmérés nagyobb értéket mutat mint a számítógépen akkor a számítógépben lévő hálózati kártya nem bírja a sebességet.

A router mellett állj közvetlenül a méréskor, ne másik szobából csináld, mert a jelveszteség is visszavesz a sebességből.

2018. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
De egyáltalán hol keressem az antennabemenetet a dvd lejátszón??:) Bocsi, nem nagyon értek hozzá, eddig még ilyen problémám nem volt...
2018. szept. 23. 10:26
 17/29 A kérdező kommentje:
A speedmeter.hu oldalon wifin keresztül a telóval mért adatok, letöltés: 43 mbit/s, feltöltés 46 mbit/s, számítógépen mért adatok ugyanezen az oldalon, letöltés: 93 mbit/s, feltöltés: 93 mbit/s.
2018. szept. 23. 10:28
 18/29 anonim ***** válasza:

Antennabemenetet hátul keresd, a berendezés hátulján.

Olyan bemenet, mint ami a tévén is van.

Azt nem értem, hogy az optika behúzása óta nem fogja az adást, ez nagyon érdekes...

Készülékeknél olyan is van, hogy egy vékony zsinórral oldják meg az antennát és nincs is antennabemenet.

Nézz körül, vagy az utasításában.

2018. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Értem, rendben, köszi. Megmondom őszintén, nagyon ritkán hallgattam rádiót a dvd lejátszón, de mindig fogta az adásokat. Most nem tudom miért, de amikor behúzták ezt az optikai kábelt, mondom bekapcsolom a rádiót, s nem volt adás, csak sistergés. Azért vonok párhuzamot a kettő dolog között, bár lehet semmi köze sincs egymáshoz, nem tudom.
2018. szept. 23. 10:48
 20/29 anonim ***** válasza:

Analóg rendszert cserélhettek, amiben még volt jel a rádiónak is, az új meg csak digitális jeleket közvetít.


Egy kb méteres vezetékdarab is elég lehet antennának, de ha az adótól távol laksz, akkor tetőantennára is szükség lehet.

Szerintem ne kínlódj vele. Minden rádióadást elérhetsz interneten. Egy megunt, de még működő okostelefonnal, vagy tablettel ezerszám találsz rádióadásokat a világ minden tájáról, több mint százat csak Magyarországról. Azt meg rákötheted a házimozi bemenetére, ha van neki.


A sebességet számítógéppel, kábeles csatlakozással mérj, ne wifin, telefonnal.

2018. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!