Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A DVD író program (Burning...

A DVD író program (Burning studio 19) miért nem ismeri fel az x264 kodoládú filmeket?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok

2018. szept. 6. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rendszerdekódert keres. Vagyis hülye nevén codec telepítés szükséges (azaz kóder-dekóder, ami ugyebár hülyeség, mert lejátszáshoz csak dekóder kell).

Erre utalhat az is, ha a Windows saját lejátszója sem bír vele.

2018. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért kellene felismernie? Egy normális DVD író program csak adatokat tud írni. Vagyis a számára tökmindegy hogy x264, x265, xvid vagy akármi más a kódolás. Az ilyen filmeket csak adatként tudod kiírni, a DVD-n is megmarad a kódolás. Ha úgy szeretnéd kiírni, hogy azt utána lejátssza egy közönséges asztali DVD játszó is, akkor ahhoz előtte át kell konvertálni a videót. (Némelyik íróprogram képes rá, lehet erre gondolsz te is, de sosem végeznek igazán jó eredményt, tapasztalatom szerint.) Én MediaCoder-t használok, elvileg tud DVD formátumot is, még nem próbáltam.
2018. szept. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pontosítás kedvéért tegyük hozzá (az első válasz írójaként) az nyilvánvaló, hogy egy lemezre olyan fájlokat írunk, amit akarunk.

Mivel nagyon nyilvánvaló, erre nem is gondoltam, hogy probléma lehet valakinek. Hanem csak arra, hogy standard DVD-formátumba akarja áttenni / átalakítani a program segítségével, amihez előbb dekódolni kellene az x264-rt.

Meg nekem úgy rémlik, hogy a szóban forgó program összetett képességekkel bír, talán ilyet tud, de ennek utána kellene nézni pontosabban.

2018. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!