Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitár nagyon halk,...

Elektromos gitár nagyon halk, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Most raktam össze. 2 humbucker, 3 állású kapcsoló és egy hangerőszabályzó. A hangszinszabályzót nem tettem bele. Minden úgy szól, ahogy kell, de nagyon halk. Ötlet?

2018. szept. 8. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel erősíted? Milyen bemenetre megy a gitár?
2018. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Marshall VS100, ugyanaz az erősitő és kábel, mint a többi gitáromnál. Nem ez a gond.
2018. szept. 8. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Hangszedőket cseréltél, vagy a régiekkel raktad össze? Nem lehet, hogy túl alacsonyan vannak, távol a húroktól?
2018. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nincs még beállitva, de annyira nincsenek távol.

Én arra tippelek, hogy szakadt lehet az egyik vezeték. Vagy rossz a hangerőszabályzó? Szépen állitja a hangot, de feltekerve is nagyon halk. Tökig tekerve az erősitőt annyira hangos, mint a másik gitárommal kettesen.

2018. szept. 8. 22:35
 5/10 A kérdező kommentje:

"új" hangszedők kinából. Mivel épitett gitár, ezzel raktam össze tesztüzemre. Humbuckerek, de elég érdekes forrasztással jöttek: a züld volt földre kötve, a másik három vezeték (fekete, fehér és piros) pedig 9ssze voltak forrasztva. Nem vagyok jó ebben, de ennek semmi értelmét nem láttam, úgyhogy a zöld maradt a föld, a fekete lett a kimenet, a pirosat és a fehéret összeforrasztottam és leragasztottam.

Mindkettő pickuppel ugyenezt csináltam. Háromállású kapcsolóval minden állásban ugyanolyan halk.

2018. szept. 8. 22:39
 6/10 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem rossz kimenetet forrasztottál le. Azért volt a három összeforrasztva mert összetartoznak. A piros és fehér lenne logikusan a kimenet.
2018. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha egy vezeték a kimenet, a másik kettő pedig öszeforrasztva le van ragasztva, akkor a tekercsek sorba vannak kötve. Ha két vezeték a kimenet összeforrasztva, akkor párhuzamosan lettek kötve. Ettől nem kellene halkabb legyen értelmezésem szerint. Egyébként az Ibanezemen eleve úgy van, hogy csak 3 vezeték jön ki, az egyik a már összeforrasztott piros és fehér, és azt ugyanúgy nem kötöttem sehova, mint ennél. Ha a feketét is leföldelem és a piros+fehér a kimenet, akkor lenne ellentétes polaritással párhuzamosan kötve a két tekercs, és akkor tényleg picit halkabbnak kellene lennie, mert hiányozna belőle a basszus. Legalábbis én igy értelmeztem.
2018. szept. 9. 09:56
 8/10 bamboochatheone ***** válasza:

Talán ez segít: [link]

A zöld a jel.

2018. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha igy kötöm be, hangosabb lesz?
2018. szept. 9. 16:47
 10/10 bamboochatheone ***** válasza:
Próbáld ki! Bár szerintem ha a jel vezetéket letesteled akkor nem sok hangja lesz.
2018. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!