Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelen a mintavételi...

Mit jelen a mintavételi gyakoriság és melyiket válasszam ki a sok lehetőségből? .

Figyelt kérdés
Windows 10-et használok és a Hangok-Lejátszás menü pontban kiválasztom az eszközt ami hallani akarom a hangot, ez esetben ez egy SONY MDR XB70AP fülhallgató, a Tulajdonságok-Speciális menü pontban van olyan lehetőség hogy kiválaszthatom a kívánt mintavételi gyakoriságot ami most 2 csatorna, 32 bit, 44100Gz (Stúdió minőség)-re van állítva, de van itt 16bit CD, DVD, Stúdió minőség, és 24 bit Stúdió minőség na meg 32bit Stúdió minőség mind 2 csatorna ez tudom hogy sztereó hangzást jelent, de a sok érték közül melyik értékre kell állítanom a fülhallgatóm mintavételi gyakoriságát ?, a legnagyobb érték az a 32bit 192000 Hz Stúdió minőség, de ez a Felvétel menü pontban a mikrofonom egy AUNA MIC CM 900 és a Tulajdonságok-Speciális menü pontban ez ugyan úgy megtalálható, csak itt természetesen 1 csatorna 16bit, de itt is van telefon vonal, diktafon, magnetofon, Am és FM rádió, CD és DVD minőség ezek közül is melyiket válasszam ki ?, nekem most a DVD minőségre van állítva.
2018. szept. 15. 13:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat 44100 mögött az nem Gz hanem Hz csak elírtam !!!.
2018. szept. 15. 13:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz ez amin most van.
2018. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

Mintavételi gyakoriság a kvantálás sebessége.

Ez minél nagyobb érték, annál jobb minőséget tesz lehetővé. Az A/D D/A átalakító annál pontosabban tudja "lekövetni" az eredeti analóg jel változásait.


De nem garantálja a jobb minőséget, csak lehetővé teszi. Ha a felvétel 16 bit 44kHz amit hallgatsz, akkor hiába állítod 192kHz-re.


Mint ahogy Mercedes S osztály hátsó ülésén is lehet választási malacot szállítani.

2018. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, csak azért kérdeztem ezt mert valamit nem értek COD WW2-ben amikor streamelek akkor a játék hangja alig hallik miközben minden játék hang kivéve a zene a játékban na ezt kivéve minden teljesen fel van véve maximumra, és a hangbeállításokban is minden és más játékok esetében nincs gond a játék hangjával csak COD WW2-ben ebben esetleg tudnátok segíteni, vagy tanácsot adni mi lehet a gond ?.
2018. szept. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!