Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Itt most a 2 GND közül melyket...

Itt most a 2 GND közül melyket kössem be?

Figyelt kérdés

[link]


5 voltos adapter és 2 szál van fehér és fekete


2018. szept. 16. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak a szélsőt.

[link]

2018. szept. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: ----------

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 07:53

Az üzenet előzménye: A kérdésre írt válasz: Itt most a 2 GND közül melyket kössem be?

"Csak a szélsőt. [link]

Az üzenet témája: Re:

Az üzenet szövege: Ez nem jó bekötés,elsem indul a töltés


Senki nem állította hogy el fog indulni a töltés. A bekötés volt a kérdés, a helyes bekötés ez:

[link]

2018. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A töltés igysem indul el.
2018. szept. 17. 17:35
 4/14 anonim ***** válasza:

"Itt most a 2 GND közül"


Milyen két GND-ről beszélsz? Egy van ott, meg a shell. De ilyen hozzáállással már tönkre is tehettél valamit.

Másik táppal megy még a töltés?


Például már az is bűnös hozzáállás, ha nem ellenőrzöd a polaritást, multiméterrel (nem csak színt nézegetünk ilyenkor, mivel túl nagy a tét, ha tönkreteszünk valamit).

Sőt, nem is dugjuk rá a telefonra, hanem előbb egy értéktelen valamivel teszteljük.

Például egy TP4056 panelra szoktam rádugni, amin rögtön jelzi egy LED a helyes tápbekötést, illetve a panelon kényelmesebben rá lehet mérni az egyes pontokra, ellenőrzés céljából.

2018. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

18:17


Akkorsem müködik,csak a másik gnd-vel indul el a töltés.

2018. szept. 17. 20:23
 6/14 anonim ***** válasza:

De miért nem lehet érthetően fogalmazni, hogy mi az a "másik GND"? Vagy mi az egyik?


Véletlenül nemrég találkoztam olyannal, hogy a belső GND (vagyis az 5-ös érintkező) forrasztása felvált a panelról, a telefonban.

Mivel viszont az közös a külső fémrésszel (shell), ezért arra csatlakozva elindult a töltés. Méghozzá ez semmi káros hatással nem jár, csak annyi, hogy másik dugasztáp nem lesz jó hozzá, ami nem úgy van bekötve.

Ettől függetlenül, később szétszedtem a telefont és hegyes pákával átforrasztottam rendesen.

2018. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogyan indul el a töltés a 2-es data opcióval.Másik meg a piros az 1-es-re van kötve.
2018. szept. 18. 08:17
 8/14 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem hogyan indul el a töltés a 2-es data opcióval."


Megint nem tudom, hogy miről beszélsz. Milyen 2-es data opció?



Tegnap nem tértem ki rá, de akkor már említsük meg azt is, hogy sok esetben a két adatvonal össze van kötve rövidzárral, amit a telefon érzékel és ebből azonosítja, hogy nagyobb árammal is rá lehet terhelni a tápra, nem csak a standard 500 mA-rel.

Elvileg a rövidzár felelne meg az 1 A körüli max. terhelésnek, de ezen is nehéz eligazodni, mert nincs egységes szabvány. Nagyobb terhelhetőségek azonosítására is vannak további bekötési trükkök, az is gyártófüggő, hogy még nagyobb legyen a zűrzavar.

Amit lehet tudni, hogy vezetékes dugasztápoknál az USB dugóban található ez a rövidzár. Ha szétvágjuk, akkor kiderül, hogy direkt erre a célra gyártott "zárlatos" dugók vannak, ami másra nem is lenne alkalmas.

Az UBB-aljzatos dugasztápoknál pedig az aljzatnál belül van rövidre kötve. Több kimenettel szerelt fajtáknál csak az 1A-os csatlakozó esetében, míg a 2 A-os stb. másképp van bekötve.

2018. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2-es data opció


[link]

2018. szept. 18. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:

"2-es data opció"


És? Több évtizednyi elektronikai tapasztalattal nem értem, hogy mit magyarázol, de nyilván én tehetek róla.

2018. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!