Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit bírnak a számítógép...

Mennyit bírnak a számítógép tápból kiszedett kábelek (betűjelek alább)?

Figyelt kérdés

I A 80 celsius ft1 22awg awm 1007 EE77981 vw-1 300V


(1 amper 300volt?)


7,4 voltos egyenáramú motorhoz használnám. A 7,4V kb 20Wh-ás akku kb 15perc alatt adná le teljesítményét.



2018. szept. 18. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A keresztmetszetet a 22AWG jelöli, ez kb 0,325 mm2 európaiul. Ez bír kb 3-4 Ampert.

Neked van egy 2,7Ah-s akkud, amit negyed óra alatt lemerítesz, akkor folyik kb 10 Amper áram.

Jobbik esetben a vezeték olvadóbiztosítékként működik és megszakad az áram hatására, rosszabb esetben leolvad róla a szigetelés és zárlatot okoz.

2018. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

AWG18-as van még de az nem réz, hanem alu.

Sima 1,5-es vezetéket.


Még a csatikon is bukhatok. Vékonynak tűnnek. Ha cinnel vastagítom az rossz megoldás?

2018. szept. 19. 03:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem alu, hanem réz, csak van a szálakon egy szürkés bevonat. Ónnal ne vastagítsd, a szigetelés alatt amúgy sem tudod beónozni. A másfeles vezeték elbírja a 10 Ampert, azt használhatod. Nem tudom, milyen csatlakozóra gondolsz. Ha nem nem bízol benne, vágd le és használj toldásra wago-t, vagy sorkapcsot, esetleg forraszd össze a vezetékeket.
2018. szept. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És valóban réz.


Lipo 10c akku a vezeték 200 celsius van írva és 16awg. (Érdekes hogy a 25c-s akkunak vékonyabb a vezetéke.) Az alap 1,5-es sodort köpenye hány fokot bír? Nincs ráírva.


XT60 és XT30 átalakítót szeretnék (drón). A PC molex csatija mindkét oldalon patent. A henger csatit kihajtottam lemértem: 0,2mmx7mm ez jó lenne, de ahogy a kép is mutatja leszűkül 0,2x4mm-re

[link]


Akkor gondolom valami lemezt rá kell hajtogatnom kívülről.


Igazából csak egy próba erejéig kellene. Ha sokáig bírja az akku beszerzek korrekt xt30 xt60 csatikat.

2018. szept. 19. 18:19
 5/5 A kérdező kommentje:
(ja mert voltam olyan kuka hogy nem jutott eszembe megnézni az akku vezetékét :D. Nincs mindegyikre ráírva. )
2018. szept. 19. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!