Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Extreme Digitalba vissza...

Extreme Digitalba vissza tudom vinni az egy napja (üzletbe vásárolt) éppen-hogy kipróbált terméket, ha nem vagyok vele megelégedve/indok nélkül?

Figyelt kérdés

Vettem édesapámnak egy Smart Tv-hez is jó billentyűzetet (Logitech K400+), de sajnos nem vált be, a tv böngészője lasú, és az ,,öreg" elmondása szerint neki ez: ,,túl bonyolult"! Kb 20 percet volt használva a termék, és a doboza is szikével szépen, eredetiségét megőrizve volt kibontva. Aki jobban benne van a témában, van esélyem visszavinni az árut és levásárolni/pénzt visszakapni, vagy a nyakamon marad a termék?

Interneten irnak 14 napos visszavételről, de az csak online és telefonos rendelésnél érvényes, én pedig sajnos boltba vettem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 2. 02:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Még lehet próbálni, de nem kötelesek visszavenni.
2018. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
Egy próbát megér, bár nekem csak pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. Mondjuk én éppen ezért minxent neten rendelek és személyesen veszem át.
2018. okt. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal személyes vásárlásnál nincs erre lehetőség. Általában azt meg szokták engedni, hogy levásárold az összeget, de pénzt nem szeretnek visszaadni.
2018. okt. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha 3 napon belül visszaviszed, sanszos, hogy visszaveszik.
2018. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

#4 ?

mit számít hogy 3 napon belül vagy azon túl viszi vissza?

2018. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

"Ha 3 napon belül visszaviszed, sanszos, hogy visszaveszik."


Ezt mire alapozod?

Semmilyen jogszabályi háttere nincs a dolognak.

A 3 nap amire te gondolsz, az a kicserélésre vonatkozik.

Azaz ha a vásárol termék rendeltetésszerű használatát akadályozó probléma lép fel, abban az esetben a kereskedőnek nincs mérlegelési lehetősége a cserével kapcsolatosan. Így köteles cserélni. A vásárlót ezen túlmenően nem illeti meg semmilyen extra jog, azaz nem élhet elállással vagy egyéb kártalanítással.

Ha mégis kéri, a kereskedő teljesítheti a kérését, de ez nem kötelezettség, mint említettem.

Szóval boltban vásárolt termék esetén a "tv böngészője lasú" nem minősül fogyasztóvédelmi szempontból releváns kifogásnak.

A gyakorlatban azonban az a pozitív tapasztalat, hogy ilyen esetben a kereskedő gyakran tesz eleget a vevő kérésének, a kicserélés, levásárlás, illetve akár a termék árának visszatérítésével. Ennek az elbírálása viszont egyedi, tehát akár az is megtörténhet hogy ezt a kereskedő (egyébként teljesen jogosan) elutasítja.

2018. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Jogszabály nem kötelezi erre az eladót. De ma már nálunk is a legtöbb helyen visszaveszik, utána újracsomagoltként az eredeti ár 90%-áért eladják. Így sem buknak rajta, csak ezeken nem keresik meg a szokásos 10%-ot.
2018. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményt majd megírhatnád, szerintem sokakat érdekelne.
2018. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, például innen veszem.

[link]


Amúgy jó tanács kérdező, legközelebb online rendelj személyes átvételre, mert az nem üzletben való vásárlásnak minősül, és jár a 14 nap visszaküldési idő.

2018. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Visszavittem. Azt mondták, h 3 napon belül kotelesek visszavenni indok nelkul. Úgyhogy jól jártam. Legközelebb online vasarlok, de jo tudni h van ez a lehetőség is. 😉
2018. okt. 2. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!