Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Azt olvastam egy 1906-os...

Azt olvastam egy 1906-os évkönyvben, hogy a városi villamostelep 220 V-os egyenfeszültséget szolgáltatott az iskolának. Lehetséges ez? Régen a 220 V egyenfeszültség volt?

Figyelt kérdés
egyenáram, egyenfeszültség, váltóáram, váltófeszültség, 220 V, 230 V

2018. okt. 7. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, akkoriban voltak 220 V-os dinamóval táplált egyenáramú hálózatok is. De voltak fejlesztések, útkeresések más rendszerek irányába is.


A dinamó egyenáramú villamos gép, vagyis a kerékpárok AC szinkrongenerátorát tévesen nevezte el dinamónak a köznyelv, de ezek már ilyen kiirthatatlan butaságok maradnak örökre.

Mint a neoncső, amiben nincs neongáz, vagy a LED-izzó, amiben nincs izzószál.


A korabeli dinamók állórésze volt a gerjesztett mágnes, a forgórészben indukált feszültséget kommutátor egyenirányította, az áram egy részét visszavezették az állórész gerjesztésére (öngerjesztő elv).

2018. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam egy 1906-os évkönyvben, hogy a városi villamostelep 220 V-os egyenfeszültséget szolgáltatott az iskolának."


Igazat írtak.

2018. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Budapesten (szemlátomást a kérdés nem arról szól - a városi villamostelep) a háromvezetős 2x110-ból volt 220. De azt is úgy állították elő, hogy az erőműben kétfázisú generátort tekert a gőz, 2-6 kV-os kábelen ment ki a kraft, és átalakító állomásokban forgóátalakítókkal gyártottak belőle egyenfeszültséget.
2018. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!