Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sercegő hang a biztosíték...

Sercegő hang a biztosíték táblában és pislákoló lámpatestek. Mi lehet a gond? Minden konnektornak és kapcsolónak saját kismegszakítója van. Ha csak egy van felkapcsolva akkor is az van.

Figyelt kérdés
kipróbáltam hogy mindent lekapcsoltam, és csak egy kismegszakítóra dugtam bojlert, sercegett, villanyradiátort, sercegett, klímát, sercegett. Minden nagyobb teljesítményü cuccal ezt csinálja, bármelyik áramkörre is dugom. hiába van leverve mind, ha csak egy van, akkor is serceg ilyenkor. ami a fura, hogy a fi relé delé hallom leginkább a sercegést, de nem veri le, illetve egyszer le kapcsolt a fi relé. létezik hogy a fi relé a hibás? Holnap elvileg kijön egy villanyszerelő, csak boszant és idegesít hogy lehet nem próbáltam ki mindent. ha a kismegszakítót lenyomom, akkor mind1 hogy be van e dugva a konnektorba valami, ha egyszer az az áramkor nem is él akkor?
2018. okt. 7. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, ne kísérletezz.

A nagy teljesítményű cuccok működtetését kerüld, még a hűtőt is érdemes kihúzni akár, mert kinyírhatja a kompresszort (ha nem nyitogatod, egy fél napig semmi baja sem lesz a fagyott cuccoknak.

A villanyszerelőd majd megoldja.

2018. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hűtőt kikapcsoltam. amúgy a 4k-s monitoromra is reagált már.... pedig az nem eszik sokat. lehet elalvás elött lenyomom az egész rendszert. igaz, akkor a szivattyú sem megy majd a fűtőtesthez... minden áramkörön kipróbáltam és ezt csinálja. annyi előzménye van a dolognak, hogy egyszer csak magától eloldott a fi relé, majd visszanyomtam és rendben volt, mostanáig... föld a nullára van kötve, a biztosítékaim újak, ki van zárva hogy mindegyik rossz....
2018. okt. 7. 23:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van lámpád, a mérőnél lenyomod a kismegszakítót, elosztó burkolata le, ott szemmel látható égésnyomot fogsz látni.

Ha nem, felkapcsolsz, bekapcsolsz fogyasztókat (ne a PC-t vagy laptopot) és mutatja magát a hiba.

2018. okt. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A monitorodra persze,hogy serceg,mert függetlenül az áramfelvételére az induktív, míg egy bojler kapacitív fogyasztó.
2020. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!