Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezeti -e az elektromos...

Vezeti -e az elektromos feszültséget a kétkomponensű műanyagragasztó?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Majdnem biztos, hogy nem, szóval nem..
2018. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Epokittre gondolsz? Nem vezeti.
2018. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Multimeter-t kérdezd. Ő elárulja neked!
2018. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vezeti a feszültséget, ha a feszültség elég nagy és átüti (áthúz benne az ív), vastagságtól függően.

Az áramot nem vezeti, szigetelő. Legalábbis, amíg nem üt át.

A szigetelők lényeges jellemzője az átütési szilárdság (kV/cm), ami megmutatja, hogy 1 cm vastag anyagot hány kV feszültség nem üt még át.

Szigetelőként legjobb egyébként a szilikongumi (Gumiám, FBS), én ezekkel javítottam a képcsöves TV-k sorkimenőinek nagyfeszültségű szigetelését, a maga idejében (20-25 kV).

Csak arra nem árt figyelni, hogy száradás előtt még ecetsavas, fémeket korrodálhat.

Száradás után teljesen semleges.

2018. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne írj privát üzenetet publikus témában (Netikett)!


Kérdésed kiváló példa arra is, amikor a kérdezők lényeges információkat hagynak ki, ezáltal feleslegesen pazarolják mások erőforrásait. De még most sem nyilvánosan, hanem csak privátban árultad el, hátha jönnek más válaszolók, akik szintén feleslegesen erőlködnek majd. Mert nem tudják:


"Az autóm hátsó szélvédőjéhez a fűtőszálsarut szeretném "visszaragasztani". Ahhoz keresek olyan ragasztót, amely képes vezetni az elektromos feszültséget."


Először is ezt úgy mondjuk szakmailag és fizikailag helyesen, hogy vezeti az áramot, illetve elektromos áramot.


Nem feszültséget! De ennek további részleteit most hagyjuk.


Vezető ragasztó létezik, nekem is van ilyen:

[link]

De szélvédőhöz nem használtam, ezért nem tudom, mennyire alkalmas.


Még egy érdekesség, hogy a saru szinonimája a hüvely, papucs. Tehát, amit ráhúzol a fülre.

Feltételezem, neked a fül tört le. Vagy nevezzék akárhogyan, most nem jut eszembe, de az nem saru.

2018. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!