Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázott a számítógépem...

Megrázott a számítógépem tápegysége mit tegyek?

Figyelt kérdés
Codege 350w. A teljesítmény tranzisztorhoz értem hozzá véletlenül és megrázott de nem sokáig. Azóta parazok hogy mi lesz! Szerintetek?

2018. okt. 21. 15:05
 1/4 Diaszp válasza:
öntsd le pepsivel... szerinted mit tegyél ? XD
2018. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem?

Szerintem semmi sem, engem is rázott már akár tiszta -full kontaktos- 230v, de nem lett semmi bajom.Ez ugye váltó, tehát kis eséllyel kezdi a véredet bontani.

2018. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el a Mónika Show-ba és meséd el részletesen hogy történt a dolog.

Valószínűleg meghívnak más balf@$zokat is akik feszültség alatt lévő elektromos cuccok belsejében nyúlkálnak, majd elhúzzák a falat. Vagy az a Balázs műsorában van?

2018. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Forrasztópákával a kezemben születtem, soha nem parázok. Utólag. Amikor már sikerült elengedni, olyankor örülni kell.


Egyébként nagyon nem mindegy, hogy két kézen keresztül (szíven keresztül) záródott az áramkör, vagy csak egy kézen belül. Nem mintha előbbi feltétlenül halálos lenne (szerencsétlen esetben lehet fibrilláció stb.), de főleg akkor, ha nem bírod elengedni, mert ráránt az izom.


Ezt viszont egy kézen belül is el lehet érni. Egyik fórumon is írta valaki, hogy egy csupaszolt vezeték végére rámarkolt, utána bedugta a konnektorba. Persze, nem azt akarta, csak elcserélte a dugókat. Soha nem tudta volna elengedni, pedig kapálózott is összevissza, míg végül zárlatba ért a két szál és lenyomta az utomatát. Így csak a keze égett meg.


Tehát az alap dolog, hogy kifordított kézzel közelíteni ilyesmikhez, ha rándul az izom, pont elránt tőle.

2018. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!