Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megfelelő a számítógépem...

Tóth Zoltán86 kérdése:

Megfelelő a számítógépem tápegysége?

Figyelt kérdés

Elég sok gondom van az új gépemmel és már mindenre gondoltam, de az is eszembe jutott, hogy nem e a tápom gyenge a gépemnek, azért nem megy megfelelően.

Intel Core i7-7700 3600 Mhz 8MB LGA1151 Boksz

Corsair 16GB DDR4 2400 Mhz Kit Vengeance LPX Black Lifetime

MSI GeForce GTX 1060 6GB ARMOR 6G OCV1

Windows 10

GIGABYTE GA-B250M-D3H

Western Digital 1 TB 72000rpm SATA-600 64 MB Green

Samsung 250 GB 2,5" SATA3 850 Series Evo Basic MZ-75E250B/EU

Gigabyte Superb E 620

A tápra azt írja, hogy 620 W, de volt ahol olvastam, hogy ez csak 460 W-nak felel meg.

Ti mit gondoltok??



2018. febr. 12. 09:06
1 2
 1/13 hypno ***** válasza:

Ez a táp nem egy mai konstrukció, de teljesen vállalható.

A teljesítménye több mint elég a gépedhez.

Ezzel együtt, ha nem egy mai darab, hanem 6-7 éves, akkor simán elképzelhető, hogy pár kondenzátor megöregedett benne.

2018. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát kb. 5 éves lehet már.
2018. febr. 12. 09:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem egy rossz táp, nyilván jónak se mondható, de ehhez a konfighoz bőven elegendő. Egyébként mi a gond a gépeddel?
2018. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Amik vannak rajta játékok, egy kivételével mindegyik szaggat, vagy laggol. A korábbi gépemen jobban mentek, ez meg egy jóval erősebb gép lenne.

És nem tudok rájönni, hogy miért lehet ez.

Van konkrétan egy olyan játék is, a Resindent Evil 7, ami az előző gépemen gond nélkül ment, ezen meg el sem indul.

De ha nem a táp, akkor nem tudom mi lehet a baj.

2018. febr. 12. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát esélyesen videokártya, szerintem elég egyértelmű.


Driver fent van? Jobb katt asztalon, látod az NVidia control panel lehetőséget, meg is tudod nyitni? Ha nem, az baj. A vga-ba van dugva a monitor?

2018. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Majd otthon megnézem, de a legfrisseb driver van fent,

meg a vga-ba van dugva a monitor is.

2018. febr. 12. 10:20
 7/13 A kérdező kommentje:
A control panelt így nem tudom fejből, hogy látni e.
2018. febr. 12. 10:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi volt eddig, mit cseréltél? Mert ha más videokártya volt és nem törölted le teljesen a korábbi driver-t, az is bezavarhat, ahogy egy komplett platform váltásnál az újratelepítés hiánya is csinálhat ilyet (mert a win10 vagy felismeri és felrakja a szükséges drivereket, vagy nem).


Tápnál azt adja le, ami rá van írva. Ha ezen 620W van, akkor annyit ad le. Az más kérdés, hogy osztott vagy közös ágon képes leadni ennyit, az olcsó tápoknál közös ágon megy le a teljesítmény, vagyis kevesebb jut a videokártya 12 voltos ágára (ott már nem 620, hanem pl 500, mert a másik ágon meg 120 mehet és 500+120=620 az össz teljesítmény), de nálad ez nem lehet gond ilyen kis fogyasztókkal.

Amit olvashattál, az a hatásfok, de azt meg sokan össze-vissza keverik, mert a ráírt teljesítményt szorozzák a %-kal, így pl 80%os hatásfoknál rámondják, hogy a 620w csak 496w, de ez baromság, mert a hatásfok a felvett áramra vonatkozik. Vagyis ha a te gépeden belül a táp 620W-ot ad le, akkor a konnektorból 620/0,8=775w teljesítményt vesz fel, a maradék teljesítmény kárba vész (átalakítás, hő, zaj stb).


Itt valami szoftveres hiba lesz (esetleg a monitort az alaplapi kimenetre kötötted, nem a videokártya kimenetére, ez is sokszor előfordul az itt lévőkkel), driverek újra letöltése ,teljes letörlése, újratelepítése, stb.

2018. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Proci, alaplap, proci hűtő, memória és egy ssd lett új a gépben. A kártya maradt a régi. Boltban rakták össze és telepítették, én annyira nem értek hozzá, így nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Majd visszaviszem a boltba.

Azért köszönöm!

2018. febr. 12. 15:07
 10/13 A kérdező kommentje:

De azon is gondolkozok, lehet vissza kellene térni win7 re. Nekem az jobb volt.

De az is lehet, hogy a bios nem a legfrissebb, F7 van rajta, ha jól tudom van ettől újabb.

2018. febr. 12. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!