Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Földelőszondát raktak le,...

Földelőszondát raktak le, hány ohmosnak kell lenni az ellenőrző méréskor és multiméterrel, vagy mivel kell mérni? Valamint, hol kell mérni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 7. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. És van egy szabványos mérési módszer amivel ez vizsgálható, és nem multiméterrel mérik, hanem földelési hurokellenállás mérővel. Ehhez külön vizsga kell, hogy valaki iylet mérhessen.
2018. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt mondták, hogy méregesd?
2018. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Gyakorlatilag lehetne egy jól méretezett izzólámpával is tesztelni, de azt sem lehet csak úgy ész nélkül, mert a földbe vezetett áram járhat nem kívánatos mellékhatásokkal.

Úgyhogy inkább ne foglalkozz vele, meg valóban nem is világos, hogy mi dolgod vele egyáltalán.

2018. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy ha földelőszondát raknak le,mérési ellenőrzést kell csinálni és nekem számla nélkül csinálta egy falubeli.Most nem tudom,hogy mekkmesterkedett-e?Mert úgy beszéltük meg,hogy számlával,garanciával,de a munka elvégzése után azt mondta,hogy nem hozott pecsétnyomót és számlát sem.Így aztán fogalmam sincs,hogy milyen munkát végzett,mert én egy laikus nő vagyok ehhez.
2018. nov. 7. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor addig nem kellett volna fizetni, míg nem hozza a számlát.

Mondom ezt vállalkozóként, aki mindig számlaképes. És ha 25 év alatt elő is fordult ilyen, hogy tényleg otthon felejtem, de pont akkor valakinek mégis kell a számla, akkor azt utólag is biztosítom, mert így korrekt.

Viszont én nem villanyszereléssel foglalkozom (noha papírom van arról is), de azt tudom, hogy a lényeget már leírták az #1 válaszban.

2018. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2018. nov. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokan elvonatkoztattok és nem a kérdésre válaszoltok.
2018. nov. 8. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdés.
2018. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az eddigiek nem győztek meg:

[link]

2018. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!