Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED helyzetjelzőhöz ellenállás?

LED helyzetjelzőhöz ellenállás?

Figyelt kérdés

Az auto amibe kerult egy led helyzetjelzo, ég 5 masodpercig, majd az auto elektronikája nem észleli (gondolom nem érzi a fogyasztást és izzohibát jelez)

A gyari izzo 5w-os és átlagosan 5-5.5 ohm ellenállású.

Ha beforrasztok a vezetekbe egy 5ohmos ellenállást, mukodhet?



2018. nov. 10. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem vezetékbe kell (nem sorosan), hanem a lámpával párhuzamosan.

Másrészt szerintem te az izzó hidegellenállását mérted. Csak számoljunk 12 V-tal (ami lehet 14,4 is):


P = U2 / R = 144 / 5 = 29 W


5 ohmos ellenállás 29 W-ot fűtene. De nem kell ennyit, sőt 5 W-ot sem kell fűteni, felesleges. Már nem emlékszem, eBay stb. fotókon lehet látni, hogy milyen ellenállás szokott lenni párhuzamosan a CanBUS-kompatibilis fényforrásokon, de lényeg, hogy olyan kell, amitől már beáll a rendszer. És nem kisebb, mert az már feleslegesen fűt.

2018. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

eBay --> keres --> CANBUS LED.

Csak egy példa:

[link]

Tehát ezen látsz párhuzamosan 5 db 182 jelzésű SMD ellenállást.

SMD kód: 18 és 2 db nulla = 1800 Ω

5 db paralel = 1800 / 5 = 360 Ω

De megnézhetsz más találatokat is, hogy mik szoktak lenni, ezt csak az elmélet kedvéért mutattam.

Vagy lehet próbálgatással is, ahogy előbb utaltam rá.

2018. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!