Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kivágtam a biztosítékot, mit...

Kivágtam a biztosítékot, mit tudok ilyenkor csinálni? 17/l

Figyelt kérdés

Reggel amikor reggelit csináltam akkor sikerült valahogy kivágnom a kenyérpirítóval. Szüleim nincsenek itthon, csak holnap este jönnek, a 18 éves bátyám pedig tegnap este kiment a haverjaival kocsmába, azóta nem jött haza (2 órája hívtam, fel is vette de elég részeg volt, azt mondta nemsoká itthon van).


Apuval is beszéltem, ő mondta hogy próbáljam meg a pincében a biztosítékszekrényben az összes izét lekapcsolni aztán vissza. Ezt megcsináltam de semmi. Azt mondta akkor a ház oldalán van valahol 3 darab 25 ampéros olvadó biztosíték, de ahhoz én ne nyúljak, majd a bátyám megcsinálja, ő ért hozzá.

Valami olyat mondott hogy vasárnap sehol nem fogok venni bele való biztosítékot, de a tesóm sokszor tett már bele valahogy rézszálakat amitől addig megy amíg nem veszünk újat a régi helyére.


Tesóm valamennyire ért ezekhez, 2 évig villanyszerelőnek tanult, idén szeptemberben váltott szakot mert nem érdekelte őt.


Most a konyhában a villanyok nem mennek, a hűtő sem, az én szobámban sem megy a gépem és semmim sem, a pincében a világítás megy de más nem, a tesóm szobájában a gépe az megy, a fürdőszobában a konnektor is megy és a villanyok is. Nem értem hogy lehet hogy valahol megy, valahol meg nem. Mivel a gázkazán a pincében van, és annak is kell áram ezért most a fűtés sem megy.


Már 2 órája azt mondta lassan itthon van, de nem bír hazamászni. Nem tudok én ezzel semmit csinálni? Mi az az izé amibe rézszálakat kell tenni vagy hogy működik ez?



2018. nov. 11. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Ne nyulj semmihez ha nem szeretnel meghalni.
2018. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Inkább várd meg a tesódat, majd ő megcsinálja ha ért hozzá. Az hogy most melyik helyiségben miért van áram, és valahol miért nincs, ebbe ne menjünk bele, valószínűleg csak valahol a kismegszakítók mentek le, vagy az egyik olvadó ment csak el.
2018. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon egyszerű, a fogyasztók három fázisra vannak elosztva, ha egy fázis elmegy, akkor csak azok állnak le, ami arra van kötve.

Ha van otthon egy jó hosszabbító, a hűtőszekrénynek adj áramot máshonnan, ideiglenesen.

2018. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na 10 perce ért kb haza, jobb állapotban van mint amire számítottam. Eszik és megcsinálja, de azt mondja nem olyan egyszerű ez, mert a kenyérpirítónak nem szabadott volna kivágni egy egész fázist. A pirítót bevitte a szobájába, ott bedugta oda ahová a gépe is be van, és ott nem vágott ki semmit, működött rendese.


Azt mondta valami túlterhelés lehetett, de hogy ő már többször mondta apuéknak hogy nagyon rossz állapotban vannak a kábelek a falakban (1967-ben volt építve a ház, akkoriak a kábelek is) és ebből egyszer nagyobb gond is lehet. A saját szobáját újrakábelezte amikor volt festve meg az ablakok cserélve, ott már mindenhol vastag rézkábelek vannak neki.


Milyen "nagyobb bajok" lehetnek a rossz vezetékektől?

2018. nov. 11. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Akkor szepen lassan kabelezze ujra az egesz hazat, ne csak a szobajat.
2018. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Milyen "nagyobb bajok" lehetnek a rossz vezetékektől?


---


Akár a ház is leéghet.

2018. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

A háztartások általában csak az egyik fázist kapják meg. Viszont a lákás több rédzre van osztva, nálunk pl 6-ra, ezek alhálózatok. Általában a kismegszakító szokott lekapcsolni, akkor az az alhálózat kiesik, amíg vki vissza nem pattintja. Ez általában zárlat, vagy vmelyik eszköz meghibásodásakor, esetleg sok eszköz egyszerre való működtetésekor következik be (lásd párhuzamos kapcsolás).

Ha ez többször előfordul, akkor érdemes a kenyérpirítótól megszabadulni. A házra pedig akkor nagyon ráfér egy teljeskörű elektromos állapotfelmérés, átkábelezés! Az öreg szigetelések miatt tényleg életveszélyes tűzesetek is előfordulhatnak, ill. a vezetékek is elvékonyodhatnak, elfüstölhetnek.

2018. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
villanyórától húzott magának villanyt vagy rákötötte a legközelebbi elágazásnál? földelés sincs megcsinálva mert ha van az is ramaty lehet akkor nem sokat ért vele
2018. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Sok degenerált lepontozza a 6-os válaszolót pedig nem mond hülyeséget. Évente több 100 baleset történik csak abból hogy a házban a kábelek régiek és nem bírják már a strapát.
2018. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!