Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az RFID kulcskarika milyen...

Az RFID kulcskarika milyen adatot tartalmaz, ami miatt kinyitja a kaput (ajtó+kapukód)?

Figyelt kérdés
Ugyanaz történik, mint amikor beütöm az ajtószámot és a kódot hozzá?

#tag #kapukód #125khz
2018. nov. 12. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

egy kódot tartalmaz, amit a vevő (kaputelefon) kiolvas


a kód alapján tudja, hogy egy bizonyos emelet egy bizonyos lakásához jogosultságod van, így beenged, ugyan úgy mintha a saját kódodat használnád

2018. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

amikor felprogramozzák a kulcskarikát, a tag-et, akkor simán beírják az adott számot? hex-ben vagy binárisan.

Annyit utána olvastam, hogy van 16 blokk, 64 szektorral, ami 2-2bájt adatot tárol.

2018. nov. 12. 08:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyedi az azonosítója.

Amikor a kapunyitón be akarod állítani hogy a te kütyüdre működtesse a zárat, akkor csak beolvassa, eltárolja az értéket.

Legközelebb pedig amikor ismét beolvastatod, a beolvasott értéket összehasonlítja a letárolttal. Ha egyezik, nyitja a zárat.

Semmi köze a kézi beviteles kódokhoz, ha erre gondolsz.

2018. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam.


Hogy lehet a kaputelefonból kiolvasni mit tárol? nincs erre valami spéci jel? Hogy adja vissza a memória tartalmát?

2018. nov. 12. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
meg lehet oldani, de minek ez neked? 🤨
2018. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mert nem kaptam anno kódot, és mostanában jól jönne ha nem kéne xarakodni a kulccsal amikor cipekedve hazajövök. A gondnok meg már lecserélődött és passzolom hogy kitől kéne ezt megkérdezni, meg bilétát amúgy sem kapott senki.



És ilyen brute force módon ha folyamatosan küldenek neki jelet akkor egyszer csak kinyitná? Vagy van valami védelem?

2018. nov. 12. 11:21
 7/11 A kérdező kommentje:
van máshová működő bilétám és odaérintettem a saját kaputelefonhoz és csak csippan egyet. ezért gondoltam akkor működne, ha a kódot is beleírnám egy rfid íróval. de nem tudtam, hogy ennél trükkösebb, mint beleírni egy ajtószám és kapukódot, mondjuk ez az amit anno nem kaptam amikor felszerelték.
2018. nov. 12. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:

a kaputelefonokon van a telepítőhöz/karbantartóhoz telefonszám, majd ők segítenek


vagy fordulj a közös képviselőhöz

2018. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Normál esetben fillérekért kapsz ilyen bilétát eBay-en.

Utána szólsz a kaputelefonosnak, hogy aktiválja be neked a kütyüt, amit vettél.

Mindegyik csak egy egyedi kódszámot tartalmaz. Amikor a kaputelefonhoz érinted, akkor a kulcskarika visszaböfögi a beleprogramozott kódszámot, a kaputelefon meg megnézi, hogy az adott kódszámnak van-e hozzáférése, és ha igen, nyitlja a kaput.

2018. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Itt van egy teljes projekt, bár írja a végén, hogy nem minden rendszeren működik, ugrókódos és jelszavas kód is lehet.


[link]


Mekkora a variációs lehetősége egy ilyen kapunak?

Tehát egy brute forcer ha végigtolja a számsorozatot akkor egyszer kinyílik?


A memóriáját hogyan lehet RF módon kiolvasni a kaputelefonon?


Gondolom belül van reset gomb, de nem akarom szétcsavarozni meg ilyen durván megoldani.

(Saját kaputelefon, az okoskodást elkerülendő.)

2018. nov. 12. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!