Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Forrasztó ón - elektronikai...

Forrasztó ón - elektronikai forrasztáshoz milyen ón jó?

Figyelt kérdés

én amit eddig legjobbnak találtam, a gyantás 40/60-as. de most ezt éppen sehol se kapom. látok 37/63-asat, arra oda van írva h csak hobbyforrasztás, de nem alkalmas elektronikai forrasztásra. ennyit számítana az a 3% ?


egy helyen találtam 40/60-asat, de az meg gyanta nélküli.


elmondaná vki, milyen egy elektronikai célokra használt jó forrasztó ón?



2018. nov. 21. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb benne az ólom, annál nehezebben kezelhető, magasabb hőmérsékleten olvad. Nehezebben fut meg, nem tapad olyan jól, felszakadhat később, akár különösebb behatás nélkül is elválhat. Főleg az ólommentes.

A gyanta betét nem létszükséglet, de praktikus. Helyette vannak nagyon jó savmentes folyasztószerek, ami ott is működik, ahol a gyanta nem.

2018. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"látok 37/63-asat, arra oda van írva h csak hobbyforrasztás, de nem alkalmas elektronikai forrasztásra."


Agyatlanság, ne törődj vele. Gyakorlatilag mindenre jó a 63/37-es. Ez a kínai is, tökéletesen tudtam vele dolgozni:

[link]

Flux talán mintha kevesebb lett volna benne, a megszokotthoz képest, de ebben sem vagyok biztos. Külön gyantát egyébként is lehet használni, amikor szükséges:

[link]


SMD-munkához vettem vékony 60/40-es ónt, de minek, nem is volt rá szükség, mert a 63/37 ugyanúgy elvégzi a dolgát, ha valaki ért hozzá.

2018. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Jó mindkettő.

Két boltot is tudok, ahol van 40/60-as és van benne folyasztószer is.

2018. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, szal a több ólom teszi kezelhetőbbé, ezt nem is tudtam ("Minél kevesebb benne az ólom, annál nehezebben kezelhető, magasabb hőmérsékleten olvad. Nehezebben fut meg, nem tapad olyan jól, felszakadhat később, ")


akkor amit láttam h 97%-os ón, az mire való lehet?

a végén én is rendeltem kínából, találtam 40/60-ast 100 g / 1200,- HUF, sztem az nem rossz és 2% gyantát ír.

2018. nov. 21. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, de a gyakorlatban ez legtöbbször csak úgy jelentkezik, hogy van az ólommentes, van a szokásos 63/37.

Egyik utálni való, másik tökéletes, ez csak ennyi.

Több évtizedes szervizgyakorlatban, meg a barkácshoz is 100 %-ig alkalmas a 63/37. Később bejöttek az apróbb SMD-témák, ahhoz is jó. Akkor meg, miről beszélünk?

Nagyon precíziós, mikroszkóp alatti munkáknál jön be a képbe mondjuk a 60/40, amit még én sem végzek a TV-szervizemben.

Úgyhogy gyakorlatilag semmi értelme feszegetni ezt a dolgot, nem azon fog múlni a forrasztás minősége.

2018. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem, oké, akkor egyformán gondoljuk. én is furcsáltam h ennyit számítana az a pár %, de hát mondom ki tudja.

azóta meg találtam végül és tök váratlanul 40/60-ast, gyorsan bepakoltam belőle 3 guriga 250 grammost szal akkor egy időre letudva :)

2018. nov. 28. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted. A 60/40 precíziós forrasztáshoz is jó ahol igen kicsi lábtávolságok s vékony fóliák vannak. Az ólommentes kerülendő mert se nem terül, rideg, csúnya és ráadásul még szét is éget mindent, a nyákot is.
2019. febr. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!