Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan, mivel csökkenthetném...

Hogyan, mivel csökkenthetném a hálózati feszültséget?

Figyelt kérdés

Egy max 30 w-s fogyasztó számára kellene nekem tartós,folyamatos 218V körüli feszültség.

Hogyan,mivel érhetném el?


2018. nov. 21. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy fogyasztó sokféle van, mindig az ahhoz illeszkedő megoldást kell választani, a felesleges alkatrészek, veszteségek megkerülése érdekében.


Tehát ebben az esetben sem jön ennek a fórumnak a jellemzője, hogy soha nem írtok részleteket, kontextust.

2018. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt egy szó:


Tehát ebben az esetben sem jön be ennek a fórumnak a jellemzője, hogy soha nem írtok részleteket, kontextust.

2018. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fényforrás.
2018. nov. 21. 14:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez elég extrának számító dolog,,aminek talán nincs is értelme....

Ha váltófesz kell,,biztonsági lecsatolás nélkül,,akkor veszel egy szabályozható söntöt..

Vagy veszel szabályozható trafót,,bár a megfelelő beszerzése ki tudja mennyi lenne,,és hogy hol lehetne kapni megfelelőt..

Vagy veszel egy triak-os fokozatmentes szabályozó modult,,bár ez nem kimondottan a feszt szabályozza,,hanem " hasogatja a fázist " de hasonló lesz a hatása mint egy feszcsökkentőnek...

Ez még elég olcsó is,,2--3 ezer Ft,,egy ilyen modul és akár 4 KWattot is elbír,,,nekem is van egy a flexhez használom,mert nem szeretem ha 10,000-res fordulaton kell vele hadonászni...

Viszont ha precíz és stabil 218 Volt kell neked akár AC-be akár DC-be,,na akkor nem lesz már ilyen egyszerű...

Ilyenkor jönnek az inverterek,,meg a konverterek,,,meg stb,,,drága mulatság...

2018. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,körülbelüli az a 218v,lényeg,hogy az őskorból való orosz cucc,amikor még 220V volt.

Ott is azokon a részeken bírta sokáig,ahol nem volt meg a hálózati feszültség(falu végén).

Állítólag a mi 230-unkat csak ideig~óráig bírná.


Nem akarok nagyon belemélyedni,nem is értek hozzá,viszont azt hittem,egy ellenállással megolható.

2018. nov. 21. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Na most látom,hogy fényforráshoz kell..

Ha mindenképp kell neked ez hozzá,,akkor veszel egy sima Kerámia ellenállást,,,10--20ft-os dolog..

230/30=0,13 Amper..

230-218=12 Volt- Ennyit kell ejtetni az ellenállással..

12*0,13=1,56 Watt amit el fog fűteni az ellenállás,,tehát legalább 2 Wattos ellenállás kell majd,,de inkább egy 5 Wattosal már nyugodtabb lennék...

A feszültség ejtéshez szükséges értéket én ilyenkor ki szoktam kísérletezni,,mert most így hirtelen csak az áramkorlát értékeit,,lépcsőit tudnám leírni,az ellenállás függvényében,és nem azt hogy mekkora értékű ellenállás kéne a 218 volt-hoz..

De majd a Kolléga lehet megírja..

2018. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még annyi,hogy így levezettem papíron gyorsba az előbb,és 1,5 Kiló Ohm és 2,5 Kiló Ohm közötti érték lesz majd,a megfelelő elvileg,,de ezt ne vedd tutira,,mert írtam,hogy ezeket ki szoktam kísérletezni,,vannak bontott alkatrészeim ilyen célra,,ráadásul figyelni kell az ellenállás üzemi hőfokát,,ez is pl lehet jó lesz az 5 Wattos,,de lehet inkább a 10 Wattos kell majd mert igencsak fog melegedni a 5-ös...

Végül is ez a két szempont kell,,meglegyen a 218Volt körüli fesz,,és ne izzon fel az ellenállás,,ha lehet....

2018. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ez milyen lámpa ?

Izzószálas ?

Vagy valami gáztőltetes,esetleg fénycsőszerű ?

2018. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb 4 évtizedes,izzószálas.
2018. nov. 21. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell akkora értékű ellenállás amit írtam..

Pár száz,,vagy tizenohmos ellenállás kell..

De a melegedésre figyelni kell nagyon,hogy ne legyen gond.

Multimétered van ?

Ha igen csak akkor tudod majd megcsinálni..

De akkor kell venned pár nagy-teljesítményű ellenállást,és azokkal kell kikísérletezni hogy melyik a megfelelő,mind feszültségre mind teljesítményre..

Veszel egy pár alap értékűt,,és addig cserélgeted míg jó nem lesz..

Ha ezekből veszel egy egy darabot,,akkor már lesz mivel kísérletezni,,ha mindenképp be szeretnéd így üzemelni azt az égőt..

33R,,47R,,56R,,68R,,82R,,100R,, és 10Wattosak legyenek..

Sorba-kötöd az égővel az egyik ellenállást,,rácsipteted a multimétert az ellenállás két végére,,beállítod AC voltmérésre,bekapcsolod az áramkört,és figyeled a kijelzőt,hogy mennyit mutat,,amennyit mutat annyit kell levonni a hálózatból bejövő feszültségből..

De előtte mérd meg a konnektorban a feszt..

Ha 230 körül mértél,,és utána az ellenálláson pedig kb 12--14 Volt-ot ,,és az egő szépen világít,,és az ellenállás sem forrósodik nagyon akkor már jó is....

2018. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!