Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 6v 2500mAh nicd akkut hány...

6v 2500mAh nicd akkut hány voltig szabad engedni feltöltődni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7,5 Voltig.
2018. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem feszültségre kell tölteni, az egyébként is áramfüggő.

Adhatsz rá annyi áramot, hogy hamar felszalad mondjuk cellánként 1,5 V-ra, lekapcsolod, pedig még fel sem töltődött. 1,5 V csak a biztonsági korlát, az is töltés közben értendő.

Töltésről levéve egy ilyen feltöltött cellán lehet mondjuk 1,4 V, ami hamarosan lejjebb esik, 1,3 V körüli nyugalmi értéken áll meg.


Tehát ez nem így működik, nem ez alapján kell tölteni.


C/10, azaz 250 mA árammal kell bevinni 150 % töltésmenyiséget, ami 15 órának felel meg.

Gyakorlatban 14-16 óra, de ha valamivel tovább marad rajta, azt is el kell viselnie, ilyen kis áramon legalábbis.

Gyorstöltésnél már nem, ott egyéb elektronikus védelemre van szükség.

2018. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A mezei töltők nem áramgenerátorosak..

Ott fix a fesz,és rajtahagyod ameddig akarod,,vagy feltőlti,,, vagy csak félig tőlti...

2018. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Előbbi megjegyzés elárulja, hogy fogalmad sincs a témáról, általános iskolai alapfogalmakról.


Áramgenerátor nem (csak) azt jelenti, hogy olyan elektronikus áramkör, ami stabilizált áramot szolgáltat.


Minden áramforrásnak van belső ellenállása, csak némelyiknek olyan alacsony, hogy az feszültséggenerátoros táplálásnak tekinthető (csak ideális esetben 0 ohm, ami nincs is).


De minél nagyobb a belső ellenállás, annál inkább áramgenerátoros jellegű lesz a tápforrás. Az ideális áramgenerátor belső ellenállása végtelen, nyilván ilyen sincs.


A mezei passzív töltőknek igenis van belső ellenállása, magát a trafót is úgy méretezik, hogy eleve nem ad stabil feszültséget, plusz még ellenállással is kiegészítik (nem feltétlenül).


Tisztán feszültséggenerátoros táplálással nem is szabadna ilyeneket tölteni, olyan hülye mérnök nincs, akitől ilyet láthattál. Nem tudod miről beszélsz. Ja, kezdődik már, hiszen akkus téma, megint kifogtam egy ilyet:


[link]


Nem értem ezt a fórumot, de főleg akkus témában itt mindig akad legalább egy dilettáns, aki be akarja magyarázni a butaságait.


Ja, láttál valami töltőt, rá volt írva valami feszültség, abból okoskodsz? Ne röhögtess, az csak névleges érték... Terheléses tesztet végeztél?

2018. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Természetesen egy trafó soha nem ad stabil feszültséget.

Az előbbit úgy értettem, hogy ilyen töltési célú trafókat a szokottnál is nagyobb belső ellenállásúra méretezik, hogy legyen bizonyos áramgenerátoros jellege.

2018. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4 es, te itt nagyképűsködöl, de nem írtál semmi használhatót. Amit meg beidéztél, az éppen rád vonatkozik leginkább.
2018. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Már párszor összefutottam vele..

Ő a rejtéjes 67-es...

Én vagyok a 220-as megmagyarázós inverteres figura,tudod,,ha olvasod kedves 67-es...

Igen ,,én azt nem tudom megértetni vele,hogy ekkora körítés nem kéne a válaszokhoz amiket ír..

Vagy elkanyarodik a témától,vagy annyi mellékes dolgot ír ami összezavarja a kérdezőt...

Most már ott tart ,hogy a kérdező dobja ki a fenébe a töltőjét,mert az nem teljesíti azt amit ő leírt ide...

Ha egy feszültségforrással sorbakapcsolsz egy ellenállást és arra az akkut,,attól az max csak áramkorlát lesz és nem áramgenerátor..

De te lehet kifogtál valami áramigénykövető trafót....

2018. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Többször elmondtam, ha kérdeztek, szívesen segítek, de amikor ostobaságokat akarnak nekem bemagyarázni, azt nem bírom.


Az nagyon gáz, ha nem értettél semmit az írásomból, csak azt indikálja, hogy te itt valóban legfeljebb kérdezhetsz.


Nem veszed észre, hogy önmagadnak mondasz ellent. Ha tényleg stabil feszültségforrást kötnél egy akkura, az abban a pillanatban pont ugyanannyira emelné a kapocsfeszültséget.


Ugyanakkor magad írod, hogy 7,5 V-ig, ami azt sejteti, hogy nem fix, hanem emelkedő feszültségről beszélsz.


Persze, mert egy merült akku előbb lehúzza a feszültséget, utána kezd lassan emelkedni. Miért? Mert a töltőnek van valamennyi belső ellenállása, amin feszültség esik.


Tehát megvalósítja korlátozott áramú töltést. Áramgenerátoros jellege van. Okos...

2018. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha egy feszültségforrással sorbakapcsolsz egy ellenállást és arra az akkut,,attól az max csak áramkorlát lesz és nem áramgenerátor.."


Megszólalt a másik sötét. Pedig világosan kifejtettem, meg sem értetted: a gyakorlatban nincs ideális áramgenerátor vagy feszültséggenerátor. Átmenet van a kettő között.


De még hazudsz is, hiszen én úgy fogalmaztam, hogy áramgenerátoros jellegű. Érted?


Jellegű.

Jellegű.

Jellegű.

Jellegű.

Jellegű.

Jellegű.

2018. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És igen képzeld,,megmértem kettőnek is a kapocsfeszt,,az egyik 1,45V a másik meg 1,55V..

Ha az akku benne van akkor kevesebb,majd elkezd emelkedni lassan ahogy tőlt,,de ha fel is megy akkor is csak addig amennyi a terhelés nélküli fesz volt,,,

Nagyon nagyképübe mész már át!!!!

2018. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!