Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy egy izzó hány lumen-es, ha csak a fogyasztása van megadva (wattban)?

Figyelt kérdés

Pl ez.

[link]


(Ez csak példa)


De akárhol nézek, akár üzletben, sehol sincsen kiírva, hogy hány lumen.

Nem is értem miért.

Wattból hogyan tudom, legalább megközelítőleg, kiszámolni hogy hány lumen?



2018. nov. 24. 15:45
 1/1 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha csak a fogyasztása van megadva, akkor sehogy. Nyilván lehet számolni, hogy egy LED mondjuk 100-130 lumen/W, de kérdés, hogy a 9W az hálózatból felvett teljesítmény, vagy a LED-re jutó teljesítmény. Ha hűlózatból felvett, akkor a működtető elektronikának is van egy vesztesége, a hatásfok 70-85% között lehet. Így meg már akkora a bizonytalanság, hogy fölösleges számolni. De ha nagyon megközelítőleg akarod, akkor 700-1000 lumen. A 9W-os izzókra amúgy 800-900 lumeneket szoktak megadni, ki mennyit mer...
2018. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!