Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ebay.com vagy az aliexpress...

Az ebay.com vagy az aliexpress.com jobb, biztonságosabb beszerzési forrás elektromos kütyük beszerzésére?

Figyelt kérdés

Biztonsági kamera és rögzítő, kapunyitó motorok és elektronikák, RF vezérlések, RF kapcsolók, LED világítás alkatrészei beszerzésével kapcsolatban érdekelne.


Magánszemélyként vásárolnék, saját célra.


Ha esetleg már vásároltatok és vannak pozitív tapasztalatok, kérlek adjatok linkeket is, akiktől érdemes vásárolni a kérdésben megadott oldalakról.


Ha esetleg valakinek negatív tapasztalata van, annak is örülnék, ha megírná, hogy melyik oldalról, kitől nem célszerű vásárolni. Köszönöm!



#vásárlás #eBay #Aliexpress #kitől érdemes vásárolni #kit kell elkerülni
2018. dec. 1. 08:29
 1/5 anonim válasza:
100%

Azt, hogy kitől nem célszerű vásárolni nagyon hosszú lenne felsorolni, ugyanis ezeken az oldalakon több százezer eladó van. Mindkét oldalnak van pénzvisszafizetési garanciája, azaz ha nem kapod meg a rendelésed, teljes egészében szállítási költséggel együtt visszafizetik neked az árát.

Én nagyon sokáig az ebayről vásároltam, de mostanában inkább az alit részesítem előnyben, eddig ott még nem fordult elő, hogy nem küldtek l nekem valamit, úgy érzékeltem, hogy a szállítási idő is sokkal rövidebb aliról. Ami nekem extra, hogy van egy "feedback" szekció, ahol a többi vásárló képet oszt meg az adott rendelésükről, így láthatom, hogy valójában jó minőségű-e, amit rendelni szeretnék. Illetve ezáltal tudom, hogy ha őket nem csapták be, és megkapták a rendelésük, valószínűleg én is megfogom. Ez ebayen nem így van sajnos.

2018. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minkét oldalon meg kell nézni az eladók minősítését és eladási számait, de az Aliexpress annyiból is jobb, hogy a kommentekből, vásárlók fotóiból több hasznos következtetés levonható.

Nagy átlagban megbízhatóbb, olcsóbb is az utóbbi (teljesen azonos árukat tekintve), valamivel hamarabb is jönnek dolgok. Kivételek persze bármikor lehetnek.

Az sem gond, hogy utóbbinál nincs PayPal, mert itt közvetlenül az Aliexpressnek fizetsz, az ad bizonyos védelmet, majd a visszajelzésed alapján utalják tovább az eladónak, ami nem magánszemély, hanem vállalkozások, cégek, kereskedők.

Az eBay meg hasonló piactér, mint a Vatera. Az eladó lehet magánszemély is, akinek a PayPal-en keresztül fizetsz, itt ez ad valamennyi védelmet.

2018. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, amiket zöld kezecskével értékeltem is.
2018. dec. 1. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi általában sokat rendelünk onnan, de inkább 50 euró alatti kissebb cuccokat amik megérik. Egyszer rendeltünk egy kamerát, ami felakadt a vámon, vagy nem tudom de 2 hónap alatt jött, ami még nem sok hisz megérte.
2018. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkét bolt megbízható. Párszor lecsaptam ebayen gyanúsan olcsó termékekre (olyan eladótól, akinek nem volt sokszáz vagy sokezer vásárlásból legalább 99%-os értékelése), ilyenkor az eladó gyakran eltűnt az ebay-ről, de helyette ebay mindig visszafizette a pénzt.


Aliexpressen is pár eladó azzal hülyített, hogy a termék úton van csak a posta kevert meg valamit (ezek is gyanúsan keveset eladók voltak, postai számból látszott, hogy a csomagot már a posta sem vette át). IIyenkor mondtam, hogy oké akkor hosszabítsák meg azonnal a pénzvisszafizetési garanciát (erre válasz nagy csönd volt), ekkor is aliexpress mindig visszafizette a pénzt (csak klikkelgetni kellett menüből, hogy reklamációt indítok, az eladó nem szállított időn belül, a levelezést nem is kellett már külön hozzáfűzni, azt automatikusan látják).

2018. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!