Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van kávéfőző a Teslában?

Miért van kávéfőző a Teslában?

Figyelt kérdés
A Tesla Model S, 3 éves autónkban nem olyan régóta, időnként, gyakran akkor is, mikor áll a kocsi, olyan kávéfőző fortyogásra, víz forrásra hasonlító hangot hallunk, a kocsi kijelzője mögül. Mitől lehet ez? Aki nem ismerné ezt az autó típust, ez egy teljesen elektromos jármű, tehát kizártnak tartom, hogy van benne vízhűtés, így nem tudjuk elképzelni, hogy mi lehet az. A motorháztetőt ha felnyitjuk, ugye ott is csomagtartó van, tehát nem onnan jöhet a hang, hanem valahonnan a kijelző mögött, és a csomagtartó előttről, vagyis e között. Mi lehet az? Előre köszönöm a válaszokat! És elnézést a humoros fogalmazásért a kérdésben, ha ez valakit zavarna, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni. :D

2017. aug. 9. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos dolgokban is lehet vízhűtés, nálunk pl. a nagyobb teljesítnényű motorok tirisztormezője (tizenezer amperek rohangálnak) vízzel hűtött.

Nézessetek utána, mert nem kellemes ha valami eldurran.

2017. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, de ha még lenne valami más ötlete valakinek, írja le kérem, mert érdekel. Köszönöm a választ! :D
2017. aug. 9. 12:56
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha tényleg ilyen autótok van, írjál már róla valamit, mennyit megy el egy töltéssel, megbízható e, stb.
2017. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ami bele építettel dupla 1000-es swift motort annak a hűtőjének a hangjat hallod
2017. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Vortrex ***** válasza:
100%
Igen, az én Tesla S modellem is ilyen. Szerintem a klímához lehet valami köze, mert csak akkor hallom ha megy a hűtés
2017. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartod kizártnak, hogy van benne vízhűtés? Vagy kamukázol vagy nagyon nem érdemled meg a kocsid.


Tanulmányozd ezt a rajzot:

[link]


Aztán ha mégsem vetítesz a kérdéseddel, hívd fel a bécsi szervízt:

[link]

és mondd el nekik is a problémát majd tedd azt, amit javasolnak.

2017. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Kiderül még, hogy nem is Tesla az, hanem egy kínai koppintás, és most főzi a kávét az észak-koreai vendégmunkásoknak, akik a padló alatti rekeszben tekerik a pedált.

Ha netán lomhának érzitek a vasat, játsszatok nekik Kim Dzsongun beszédeket, máris jobban fog menni :)

2017. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, egy töltéssel elvileg 360 km-t kéne elmennie, de ha gyorsabban kell menni, mondjuk autópályán vagy 260-at elmegy, a töltés sem problémás, mert bár van olyan töltő, ami 6 órát tölti, de a gyorstöltő, vagyis a chademo feltölti nekem vagy 30-45, max 1 óra alatt.. Általában bevásárlóközpontok előtt van gyakran ilyen gyorstöltő, szóval hamar elmegy az idő. :D Egyébként nagyon megbízható, ez a 3 év alatt legalábbis nem volt semmi probléma vele, ez az első dolog, amit tapasztaltam.
2017. aug. 9. 14:56
 9/18 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, igen, gondoltam én is erre, hogy lehet, hogy a klíma, de van olyan, hogy reggel, ahogy ülök be az autóba, még el sem indultam vele, a klíma sem megy, és elkezdi ezt a hangot. De lehet, hogy igazad van.
2017. aug. 9. 14:59
 10/18 A kérdező kommentje:
6. válaszoló, ha tényleg van benne hűtővíz, miért nem lehet cserélni? Nincs semmi nyílás, sehol, ahova be lehetne önteni, esetleg a csomagtartóba elöl..
2017. aug. 9. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!