Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ismeretlen...

Hogyan lehet egy ismeretlen LED panelről megtudni hogy mekkora áram kell neki?

Figyelt kérdés

Még régen egy LED-es "izzót" szedtem szét és vettem ki belőle a LED paneleket (8db kisebb és 1 nagyobb panel volt benne, [link] ), egy panelen 6 led van és nincs rajta semmilyen ellenállás. Egyik panelt feláldoztam és elkezdtem ráadogatni feszültségeket és ahogy néztem kb. 6 volt körül volt neki elég nagy fénye (persze ellenállás nélkül).

Hogyan tudok rájönni hogy mekkora áramnak kell átfolyni rajta?



2018. dec. 3. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Első feladat:

Nézd meg a panelon, a ledek hogy vannak bekötve.

Aztán azt, hogy a panelok egymással hogy vannak bekötve.

Ha ez megvan, majd jön a többi tanács.

Előlegbe itt van egy: ellenállás nélkül ne adj ledre tápot. Hamar tönkremegy.

2018. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3 led sorban és a 2 sor párhuzamosan így összesen 6 (egy panelen)

a paneleket szétszedtem egymástól és csak egy panelre vagyok kíváncsi (ami ugye 6 led)

igen azóta rájöttem hogy mire kell az ellenállás a ledeknél, egy panel tönkre is ment miatta

2018. dec. 3. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

60 mA áramot mindegyik toknak bírni kellene, mert ezek COB LED-ek, amiben legalább három standard 20 mA-es LED van párhuzamosan integrálva (a 3528 szimplán 20 mA, a 2835 is már 60 mA általában).

Ettől már csak feljebb vannak a terhelhetőségek, amire a tok méretéből is lehet következtetni.

Ugyanakkor előfordulhat, hogy egy adott méretű tok márkás típusa 120 vagy 150 mA terhelhetőségű lenne elvileg, de utána kiderül, hogy gyakorlatilag csak kínai utánzat, ami jóval kevesebbet bír, megfelelő hűtést is feltételezve természetesen.

2018. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!