Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 4K felbontás játékok, filmek...

4K felbontás játékok, filmek esetén felesleges?

Figyelt kérdés

Sok videót megnéztem 4K felbontásban, amin PS4 és PS4 pro-t hasonlítják össze.

Szinte semmi különbséget nem láttam.

PS4 fullhd-ban ugyan olyan szép volt, mint a PS4 pro 4K-ba.

Azt tudom, h a pro is csak felskálázza a felbontást, nem eredeti 4K.

Attól nagyobb látványbeli eltérésre számítottam.

Annyi, hogy 4K-ban a háttérben lévő textúrák egy kicsit élesebbek.

Viszont a karakterek, az effektek, a közeli objektumok ugyan olyanok.


Pl. Red Dead Redemption 2

https://www.youtube.com/watch?v=K6_jJpM9ywU

Szinte semmi különbség.


God of war

https://www.youtube.com/watch?v=xepW3bAyeeI

Itt sincs semmi különbség szinte.


A HDR-t a sima PS4 is tudja, nem csak a pro.


Esetleg valaki próbálta úgy, hogy fullhd tv-n játszott PS4-el, majd ugyan azzal a játékkel 4K tv-n és PS4 pro-val?

Sokkal jobb volt a látvány?


Igazából van komolyabb látványbeli különbség, a fullhd és a 4K gammelés között?


Ugyan ez filmeknél.

4K TV-n komolyabb látványbeli különbség van?

4K TV-n 4K-s film vagy fullhd tv-n fullhd film esetében, a 4K sokkal szebb látvány vagy alig észrevehető?



2018. dec. 13. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

hát, először is, nem m1 h milyen játék, mert soknak lehet 4k-s felbontása, de nem csinálják anyira részletesre h ezt lásd, második, ha közelről nezed akk van lényeges kulombseg, filmeknél van kulombseg mert ott ha valami 4k-s azt 4k ba vettek fel, és jo esetben nem telorol+nem tomoritettek, és ott elegge nagy kulombseg van,


és 4k-s tv-t 4méteresre is tudod csinalni, 1920*1080asnel meg 4 méteresnel naon pixeles lenne ha nem meszirol nezed

2018. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 repulo ***** válasza:

Kicsit tömény, de a lényeg benne van.

[link]

2018. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Direkt a két leginkább AAA játékot írtam, ami grafikailag a csúcsot jelentik.

Red Dead Redemption 2, God of War,


4K-ban nézve az összehasonlító videókat ezekről.

Úgy, h a PS4 fullhd képe van összehasonlítva a PS4pro felskálázott 4K képével semmi különbség nincs a kettő között szinte.


A lényegi kérdésem ez volt:

Esetleg valaki próbálta úgy, hogy fullhd tv-n játszott PS4-el, majd ugyan azzal a játékkel 4K tv-n és PS4 pro-val?


Sokkal jobb volt a látvány?

2018. dec. 13. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy átlag méretű asztali monitoron szerintem nincs különbség


Nagyobb TVken fogsz különbséget látni, vagy esetleg átlag tVken de azokon csak közelről


A laptopomon a 576p és a 720p között jóformán semmi különbség nincs.

2018. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 repulo ***** válasza:

Hát nemtom, azért a háttérnél(pl a felhők), akad némi eltérés.

Ha nem akarsz beruházni, ne tedd, nem minket kell meggyőzni. :-)

2018. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én úgy voltam, h beruházok egy PS4 pro-ra és egy 70" 178cm átmérőjű 4K HDR-es tv-re.

Jelenleg egy 110cm átmérőjű, fullhd és nem HDR-es tv-m van.


Gondoltam olyan jó exkulzív game-ek vannak PS4-re, hogy megéri maximumot kihozni a látványból.


Aztán, ahogy néztem ezeket a videókat elgondolkodtam, h ez lehet csak egy hülyeség.

Mármint annó a 480p-ről fullhd-ra ugrani nagyon észrevehető volt, szuper lett a látvány.

De lehet fullhd-ről 4K-ra váltani kb. semmi különbséget nem jelent vizuális élményben.


Úgy értem játszok sima PS4-en a fullhd tv-n az AAA-s PS exluzív játékokkal és akkorbekötöm a 70"-os 4K-s tv-t, rá a PS4 pro-t és akkor nem az lesz mint 480p ről fullhd-ra váltani, sőt közel se az, hanem így kb. annyi, h jah ott a háttérben a sarokban annak a fának jobban látszanak a körvonalai. Ez meg így csalódás.


Vannak olyan kommentek, h sima PS4 & fullhd után a PS4 pro 4K hatalmas változás, elképesztő látványbeli javulás.

Vannak olyan kommentek akik igen fullhd monitoron nézik a fullhd és 4K összehasoníltásokat és írják, h semmi értelme a pro-nak meg a 4K-nak.


Ezért is gondotlam felteszem a kérdést, hátha van valaki aki váltott PS4 ről pro-ra és ezzel együtt 4K-s tv-re, hogy mit tapasztalt vagy olyan aki mindkettőt próbálta ugyan azzal a játékkal.

2018. dec. 13. 13:18
 7/9 repulo ***** válasza:
PS3-al befejeztem a konzolos pályafutásom. Nyár elején feladta az FHD LG a harcot, vettem egy 4K-s Sony-t. Baromi nagy ugrás volt minőségben a filmnézés, de lehet ennek inkább a pc-re akkoriban feltett KodiDSplayer volt az oka, nem tudom. :-)
2018. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy FullHD monitoron nézel összehasonlító videót a fullHD és 4K különbségeiről, mégis mit vársz. Állsz egy fullHD és egy 4K képernyő előtt, nehogy ne tudd már megmondani, melyik a 4K, mert az vak, aki erre nem képes, annak nem kell Tv semmilyen formában. Főleg egy 170 cm-s képernyőnél nagyon kijön a két felbontás közötti különbség. Az másik kérdés, hogy a felskálázott 4K miatt nem feltétlen éri meg.
2018. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Automatikusról levettem a felbontást 1080p-re. Battlefront 2-vel próbáltam ki így.

Egyértelműen nagyobb élmény 4K-ban játszani. Nem is a felbontás, hanem a HDR miatt. Egy jobb tévén eszméletlen sokat dob a látványon.


Filmeknél én például látom a különbséget egy 1080p anyag és egy 4K között. Szinte lemászik a panelről a jelenet olyan éles:D De ismerek sok embert aki például nem tud különbséget tenni. De igazából a méret számít. Minél nagyobb képátméréről beszélünk, annál inkább javasolt a 4K.

2018. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!