Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olcsó zseblámpákban sem...

Olcsó zseblámpákban sem érdemes tárolni az elemet ha nagyon hosszú ideig nincs használva?

Figyelt kérdés
a belefolyás veszélye miatt
2018. dec. 18. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szokott kifolyni. De ha mégis, nem vesztesz sokat.
2018. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lényeget nem írod, az elem fajtáját.

A legolcsóbb szén-cink szárazelem gyakran kifolyik és kárt okoz.

Alkáli ritkán, de láttam már olyat is szétrohadva.

Li-ion nem szokott, de véletlenül ebből is ismerek egy LG típust (bordó színű), ami korrózióra hajlamos.

2018. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utóbbi persze akku, csak véletlenül nem különítettem el. Viszont mégis kiemelném utólag, hiszen számomra is irritáló, amikor elem és akku fogalmát összekeverik egyesek, holott semmi bonyolult nincs ezek megkülönböztetésében.
2018. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

egy ilyet gondoltam beszerezni mert megelégeltem hogy a legváratlanabb helyzetekben nincs egy lámpa kéznél

[link]

2018. dec. 18. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Kétféle lámpa van a linken, az olcsóbbik AA-elemmel vagy akkuval működik, szükséghelyzetben jó éppen, de nem túl megbízható és fényerőben sem bajnok.

A másik jobb, AA elem vagy akku és 14500 méretű Li-ion akku is mehet bele.

Lényeg, hogy szén-cink elemet ne rakj bele, mert az tud legalattomosabban kifolyni.

De ha vannak 18650 akkuid, ahhoz is lehet olcsón kapni lámpákat, az pedig kicsit más minőség, mert több energiát tárol, tovább tart, fényre is erősebb.

2018. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ipari cellákat használok a műszerekbe, órába, távirányítóba, stb. 3-5 év üzemidő, de akár 10 évig sem megy tönkre. Van egy fázisceruzám, ami elég keveset fogyaszt, abban 9 év után kellett kicserélnem, de a műszerekben elvan 4-5 évig.

[link]

2018. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!