Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen profi rajzolós, illetve...

Milyen profi rajzolós, illetve videókészítő programot tudtok javasolni animáció készítéshez?

Figyelt kérdés
Animációs filmet szeretnék csinálni a regényem alapján. Melyek a legjobb, lehetőleg ingyenes programok amellyekkel meg tudnám valósítani?

2018. dec. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn csak az adob Illustratort ismerem, de ez kicsit sem ingyenes...

De remélem ír valaki ingyenest. Èn kerestem már sokat mert rengeteget rajzolok, de nem találtam ingyenest. Mindig az adob illustrator jön ki. Ha találsz valamit írd meg.

2018. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Illustrator alkalmazott grafikák és illusztrációk (ahogy a neve is utal erre) készítésére lett kitalálva, semmi köze a videó vagy animációkészítéshez. Amit kérdezőnek érdemes tisztáznia, hogy a "profi" és az "ingyenes" nem jár kéz a kézben, szóval vagy az egyik, vagy a másik. Ingyenesnek ott a Pencil2D, de elég butácska, viszont ha soha életedben nem animáltál, úgy se fogsz egyből filmet csinálni a regényedből. Ez nem így működik. Iszonyatos meló és rengeteg év van amögött, hogy megtanulj digitálisan rajzolni, majd még utána animálni is. Szóval kezdésnek a Pencil is épp elég jó. Profinak, de fizetősnek meg ott a TVPaint vagy a Moho.


És most akkor megcáfolom magamat, mert a Blender3D egy kivételes szoftver, ami ingyenes is és profi is. (Érdemes utána olvasni, érdekes történet, hogy hogyan lett ingyenes egy ennyire profi kis program). Elsősorban 3D-s szoftver, viszont főleg most az új 2.8-as verzióval, ami jelenleg béta verzióként elérhető, rengeteget fejlődött a 2D-s animációs része is.


De egy digitális rajztáblára szükséged lesz, hacsak nem 3D-s animációt akarsz csinálni, mert oda nem elengedhetetlen. Egérrel szenvedhetsz egy darabig, de csak még jobban lelassítod vele ezt az amúgy is iszonyat pepecs tanulási folyamatot. 30 ezer forint körül kapható Wacom Intuos tabletek most a legmenőbbek, mert ez a legjobb ár-érték arány. Olcsóbbat és másik márkát ne vegyél, zsákbamacska és nagyot lehet szívni velük.

2018. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2018. dec. 20. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Írtam pár ingyeneset még tegnap a teljesség igénye nélkül - hátha segítek ezzel a kérdezőnek - de kitörölték (nem tudom kinek okoz kéjes orgazmust az ilyen jellegű tett, de hát vannak deviánsok...).

Így újból bemásolom:

* Blender: [link]

* Synfig: [link]

* Opentoonz: [link]

* Pencil 2D: [link]

2018. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!