Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Soros és a párhuzamos kapcsolá...

Soros és a párhuzamos kapcsolás mennyire vegyíthető?

Figyelt kérdés

Ha a soros kapcsolás a párhuzamos kapcsoláson belül van

vagy úgy hogy a párhuzamos kapcsolás van a soros kapcsoláson belül

illetve mely esetekben használhatók különböző 'A' számú cellák


2018. dec. 26. 23:43
1 2
 1/17 anonim válasza:
Attol fugg mit akarsz sorosan es parhuzamosan kapcsolni.
2018. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy komplex áramkör többnyire sorosan és párhuzamosan kapcsolt elemeket is tartalmaz. Tehát tökéletesen "vegyíthető".
2018. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne "vegyíthető" általában egy komplexebb áramkör esetén mindkettőt kell használni, különben nem lesz belőle semmi. Akár ha csak egy tranzisztor munkapontját kell normálisan beállítani már ott is vannak soros és párhuzamos részek.
2018. dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ennyire nem vagyok belebonyolódva akkucellákról volt szó hogy a töltés egyenletesen veszik fel és adjak le nem egyéb szerelékekről
2018. dec. 27. 02:42
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor oda írhattad volna a kérdést, hogy akkucellákról van szó, mert az nem derül ki a kérdésedből.

Az akkumulátorok kapcsolás technikája egy külön tészta, de alapvetően vegyíthető ott is, de nagyon ésszel kell lenni, hogy a párhuzamos ágakon minden terhelési helyzetben azonos feszültség legyen (azonos is lesz, de nem biztos, hogy az akksi szeretni fogja). A soros ágakon meg az áramerősség lesz azonos az egyes cellákon. Ott meg ezt kell figyelembe venni. A töltés az egy érdekes történet ilyenkor (ld. elektromos autók), nem minden esetben triviális.

De mint látszik 0 elektronikai ismereted van inkább ne kísérltezz ezzel mert egy akkuzárlatból nagyon csúnya tűzeset lehet (lehet, hogy a lakás nem teljesen fog kiégni, de te csúnya égési sérülést szerezhetsz). Én láttam helytelen akku kötésből igen csúnya tüzet (még egy lada volt az áldozat, amikor a tulaj próbálta az akksit "feljavítani", szerencsére nem halt meg senki, de rezgett a léc).

2018. dec. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
azt hittem a cellákból átjön XD
2018. dec. 27. 06:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Az elv itt van:

[link]

De ha lerajzolnád mit szeretnél, akkor egyszerűbb lenne.

2018. dec. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Zzzoli ***** válasza:

Nagy teljesítményűakkupakkokban párhuzamosan kötött kisebb pakkok, legegyszerűbb esetben 2db, vannak sorba kötve, a magasabb kimenő feszültség elérése érdekében.

Egyszerűbb esteben csak egy figyelő balansz áramkört használnak, amely a soros tagoknak figyeli a maximális illetve minimális feszültségét. Soros töltéskor bármelyik eléri a maximumot, akkor lekapcsolja a töltőáramot, hiába a többi még nem érte el, kisütéskor pedig ugyanígy. Ezekben az esetekben szépen el is tolódik a cellák töltöttségi szintje a használat során, ezáltal csökken a teljesen igénybe vehető akku kapacitás.

Komolyabb esetekben a töltés úgy történik hogy minden egyes soros tagot egyszerre, de külön tölt 100%ra, ilyenkor a kisütéskori kapacitás eltérés csak az akkuk állaga miatt tér el.

2018. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"minden egyes soros tagot egyszerre, de külön tölt 100%ra"


Ezt jól megmondtad, de milyen konstrukcióra is gondoltál pontosan?

2018. dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"illetve mely esetekben használhatók különböző 'A' számú cellák"


Engem mindig elképeszt az ilyen fogalmazás, először nem is értettem.

Nektek ezt ma már nem tanítják meg normálisan az iskolában, hogy nem illik ilyen csúnyán beszélni?

Neked mennyi a centiszámod?

Kilószámod?

Agyrém...

Végül csak rájöttem, hogy a terhelhetőségre utalsz (A vagyis amper).

Egyik esetben sem használhatók elérő terhelhetőségű cellák, párhuzamos kötésben.

2018. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!