Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Soros és a párhuzamos kapcsolá...

Soros és a párhuzamos kapcsolás mennyire vegyíthető?

Figyelt kérdés

Ha a soros kapcsolás a párhuzamos kapcsoláson belül van

vagy úgy hogy a párhuzamos kapcsolás van a soros kapcsoláson belül

illetve mely esetekben használhatók különböző 'A' számú cellák


2018. dec. 26. 23:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"azt hittem a cellákból átjön"

Ezt írtad a kérdésben: "különböző 'A' számú cellák"


Hát ebből semmi nem jön le, mert ez teljesen értelmetlen. Ahogy az előző írja:

"Engem mindig elképeszt az ilyen fogalmazás, először nem is értettem.


Nektek ezt ma már nem tanítják meg normálisan az iskolában, hogy nem illik ilyen csúnyán beszélni?


Neked mennyi a centiszámod?


Kilószámod?


Agyrém...


Végül csak rájöttem, hogy a terhelhetőségre utalsz (A vagyis amper).


Egyik esetben sem használhatók elérő terhelhetőségű cellák, párhuzamos kötésben."


Agyrém, agyrém. Az ember az ilyen kérdéseknél ha segíteni is próbál (bár sok annyira értelmetlen, hogy inkább nem is próbálok válaszolni) próbál csak arra koncentrálni ami értelmes és értelmezhető része a kérdésnek. A teljesen értelmetlen részeket kihagyja ld. pl. a nem létező fogalom mint "'A' számú cellák" (ez nem létező fogalom, tehát ezt a fél mondatot kihagyjuk, mert nem tudjuk, hogy a sötét kérdező mire gondolt, és helyettesítjük valamivel aminek van némi értelme (itt pl. "áramkör részek" értelemben használva a nem létező fogalmat, és akkor valami halovány értelem kerül a kérdésbe). Kár, hogy scak a válasz pontozható le (amit itt sokan a dislike funkció helyett használják, de ez más probléma), de a teljesen olvashatatlan, értelmetlen, érthetetlen (esetenként ön és közveszélyes) kérdések nem pontozhatóak le.

2018. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, mivel ezen az oldalon _gyakori_, a wattszám, voltszám, amperszám és hasonlók, azért is telt be a pohár és írtam meg a #10-et.
2018. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem amperre gondolt az "A szám" alatt, hanem az A, AA és AAA szabványméretű ceruzaakku-cellákra.

De nem biztos.

2018. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Komolyabb esetekben a töltés úgy történik hogy minden egyes soros tagot egyszerre, de külön tölt 100%ra, ilyenkor a kisütéskori kapacitás eltérés csak az akkuk állaga miatt tér el."


Ha veszek hozza ilyen protection board-ot akkor ez megvalósul?


[link]

2018. dec. 28. 00:54
 15/17 anonim ***** válasza:

Az csak egy védőpanel magyarul (ez egy magyar fórum vagy mi), balanszerrel kiegészítve, ahol a 101 jelzésű ellenállások (10 és 1 nulla SMD-kód = 100 ohm) képezik a kisütőellenállást, amit a három tranzisztor kapcsolgat rá a cellákra 4,25 V felett általában.

Amellett figyeli a terhelő vagy töltőáramot, cellák alsó küszöbfeszültségét (2,5 V), felsőt (4,2 V), ezek túllépésekor megszakít rajta a kapcsoló FET, amiből 2x4 db-ot látsz rajta.


Kíváncsi lennék, ki tudja itt, hogy miért van 2x4, vagyis miért szokták ezeket mindig duplázni? De az nem ér, ha kiolvassátok más fórumról, ahol már leírtam a megfejtést.


Nem töltésszabályzó, ahhoz köze sincs.


AA-méret, persze...

2018. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak eszköz


El ne pukkanjon


Még annyi kérdésem lehet hogy ezek a védő áramkörök köthetőek e sorosan pl ha az egyik mar teljesen feltöltötte a celláit akkor megőrzi a saját ellenállását vagy szétkapcsol

2018. dec. 28. 20:55
 17/17 anonim ***** válasza:

Milyen ellenállás? Milyen feltöltés?

Előbb írtam, hogy nem töltő, csak védelem.

Normális esetben a védelem soha nem szakítja meg a pakkot.

Van hozzá külön töltő, ami cellánként 4,2 V-ig tölt.

Van a védelem, ami cellánként 4,25 V felett kapcsol le.

Amíg újak a cellák és egyformák, töltés közben elég egyformán képes eloszlani a feszültség a soros tagokon, még balanszer nélkül is.

Sok laptopakkuban nincs is balanszer, csak védelem, mégis használható rendesen. Amikor egyik tag elöregszik, megnő a cella belső ellenállása, akkor kezdődnek a gondok, feszültségeltolódás. Ezen egy ideig talán segítene valamit a balanszer, de az már úgyis beteg.


Védett csomagokat lehet sorosan kötni, de tekintettel kell lenni a kapcsoló MOSFET D-S feszültségtűrésére, ami kikapcsolt állapotban megjelenik rajta, a többi, még aktív cella miatt.

Amikor sorosan kötök két védett cellát, ez még semmi, annyit bármelyik kibír. De több cellánál nem árt ellenőrizni a katalógusadatot.

2018. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!