Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy erősítő ami egy...

Adott egy erősítő ami egy 18650 akkumulátorról megy de mivel bekapcsoláskor túl nagy áramot akar felvenni ezért a feszültség leesik és kikapcsol az erősítő. Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Már néztem [link]

de nem tudom hogy ebben az esetben ez segíthet-e.


2018. dec. 28. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy cella kevés ilyen célra, feltöltve is csak 4,2 V, később merül, kb. 2,5-nál fogy el belőle az energia, addig szabad meríteni.

Ha feljebb konvertálod a feszültséget, az UI-szorzat miatt csökken a kimenőáram illetve nő az akku terhelése.

Meg az sem mindegy, hogy milyen teljesítményt céloztál meg, de célszerűbb sorosan legalább két cellát alkalmazni, 2S védelemmel ellátva.

Másik lehetőség az akkuk párhuzamosítása és konverzió felfelé, de általában nem jó a nagy áramok irányába elmenni, ha nem muszáj, veszteség stb.

2018. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam pontosan4 cella van. párhuzamosan kötve. ami egyenként 1200mA/h. igy 4800mA/h
2018. dec. 28. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Áram szorozva az idővel, azaz Ah a mértékegység esetleg mAh, amit gyakran értelmetlenül használnak a laikusok (önszívatás).

Hiszen nyilván egyszerűbb leírni például: 4,8 Ah.

Az erősítőról viszont továbbra sem tudunk semmit.

2018. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!