Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy sima tescos rádióból...

Egy sima tescos rádióból lehet csinálni olyat ami még több frekvencia sávot is tud fogni? Vagy amivel lehet kommunikálni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 28. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami több sávot is tud - lehet.

Amivel lehet kommunikélni - lehet, de nem éri meg annyit szarakodni vele, inkább érdemesebb venn 1 adó-vevőt.

2018. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet olyat ami több sávot is tud fogni? Mi kell hozzá? Bonyolult?
2018. dec. 28. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit tud az alap rádió és milyen extra sávokat szeretnél még fogni vele?
2018. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel a műsorvevő rádióban nincs adó, így adni nem tudsz vele.

A vevő érzékenysége és szelektivitása nagyságrendekkel rosszabb, mint egy alap pár ezer forintos adó-vevőé.

Nem beszélve az antennáról, ami egy műsorvevőnél tessék-lássék van hangolva, egy adókészüléknél viszont az egyik legfontosabb, legprecízebben méretezett alkatrész.

2018. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:

Mit, pontosan milyen eszközt jelent a te szótáradban az hogy "sima tescos rádió"?


Ilyen? [link]


Esetleg ilyen: [link]


Netán PMR-re gondoltál mint amilyen pl. ez? [link]

2018. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pl:

[link]


A "tescos" szóval arra gondoltam hogy nem valami extra hanem egy sima mint a képen van

2018. dec. 29. 16:19
 7/9 Szirty ***** válasza:

Akkor már csak azt kell(ene) tisztázni mit is értesz azon hogy: "Vagy amivel lehet kommunikálni?"


De sokkal jobb (egyszerűbb) lett volna ha normálisan felteszed a kérdést megadva a kellő információkat ami alapján lehet valamire való választ adni.

Mert így napokig lehet játszani a kérdezz-felelek játékot.

Jó lenne ha azt is leírnád mit szeretnél elérni.


Ránézésre ez egy rádió vevőkészülék ami műsorszóró adókat képes fogni.

Az is egyfajta (egy irányú) kommunikáció. És te mire gondoltál?

2018. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Arra hogy "adóvevőt" csinálni belőle
2018. dec. 29. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor felejts el. Ez nem úgy működik, hogy megkérdezed ezen az oldalon és összerakod.

Adót én mondjuk nem építettem soha, de rádiót, erősítőket igen, még FM-tunert is (konkrétan FET-es RF-tunert is).

Érted?

Nem érted, ezért mondom, hogy felejtsd el.

Ehhez én is megtanultam szépen az alapoktól, a tranzisztoroktól kezdve (sőt csövektől...), sok időt áldozva rá, illetve hobbiból.

2018. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!