Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kiadás éve pontosan mit is...

A kiadás éve pontosan mit is jelent? Mit értenek 1882-es kiadatási év alatt?

Figyelt kérdés
Találtam egy könyvet aminek a kiadás éve: 1882. És azt szeretném tudni, hogy ez azt jelenti, hogy az adott példány 1882-ben lett kiadva, vagy azt, hogy 1882-ben kezdték az adott könyvet forgalmazni, de lehet, hogy 1899-ben lett kiadva az adott példány. Szóval összesítve, ahova az van kiírva, hogy kiadás éve:1882, az azt jelenti, hogy az adott példány 1882-ben lett nyomtatva és kiadva? Előre is köszönöm, nézzétek el tudatlanság, hogy az ilyesmihez nem értek.

2018. dec. 29. 00:53
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom

de ha ma veszel egy új bibliát biztos nem az az van beleírva hogy 1538-as kiadás

és azt is beleírják a könyvekbe hogy hanyadik kiadás

az első kiadások szoktak sokat érni ha van több

2018. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:

"...ez azt jelenti, hogy az adott példány 1882-ben lett kiadva, vagy azt, hogy 1882-ben kezdték az adott könyvet forgalmazni,"


Hogy merült fel a kérdés?

Ha az van odaírva hogy 1882-ben kiadva az nyilván azt jelenti hogy 1882-ben lett kiadva nem?

Amúgy szerintem az "elkezdték forgalmazni" és a "kiadták" az egy és ugyanazt jelenti.

2018. dec. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!