Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házilag javítható a laptop...

Házilag javítható a laptop billentyűzetének szalagkábele?

Figyelt kérdés
Történt, hogy egyik napról másikra néhány billentyű elkezdett nem működni a laptopomban (dell inspiron 5559 210771). Fb-on több tech tematikájú csoportban feltettem a kérdést, hogy mi lehet a probléma és mivel se nem vertem szét, illetve nem is öntottem le semmivel, azt mondták, hogy a por miatt lehet. Kiszedtem (magát a billentyűzet blokkot), megtisztítottam, visszaraktam, pár óráig működött, nagyon bűszke voltam magamra, hogy működött meg, hogy meg tudtam csinálni, aztán rá pár órával ugyan azok a billentyűk nem jók. Megint szétkapom és kb. fél óra szenvedés után rájöttem, hogy megtört a bill. szalagkábele. Ha máshogy hajlítottam,(mert ugye gyárilag egy helyen be volt hajtva,ott tört meg) működott, ha a gyári hajtással volt, nem. Ebayen néztem, kb 5000 forint egy magyar kiosztású, ehhez a modellhez való billentyűzet, de most erre sajna nincs pénzem, a laptopot pedig használnom kell. Van billentyűzetem külön, de nem megoldás az. Mit lehet ilyenkor csinálni? Csak a szervíz?
2018. dec. 29. 22:21
 1/2 Zzzoli ***** válasza:
Nem javítható, de a másikat be tudod tenni otthon is, disassembly videót keresel a YouTube-on és az alapján. Nem kell szerviz.
2018. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megoldottam végül, nár működik, de azért köszi.
2019. jan. 1. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!