Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » IPL kezelések között/előtt...

IPL kezelések között/előtt kötelező a borotválás?

Figyelt kérdés
A hátamat, nyakamat szeretném kezelni otthoni IPL szőrtelenítő géppel. Azt írja az útmutató, hogy a kezelések előtt és között borotválni magunkat. Viszont a hátam még sosem borotváltam és éppen azért szeretném ezzel a géppel kezelni, mert a pihéim túl erősek és zavaróak. A borotválástól alap, hogy a szőrszálak meg fognak erősödni, de én ennek pont az ellentétét akarom elérni. Úgy nem használhatom rajta a gépet, hogy előtte semilyen szőrtelenítést sem végzek rajta? Vagy nyugodtan leborotválhatom ott is ahol eddig még nem és az eszköz használatának köszönhetően ez úgyis lényegtelen lesz és nem látszik majd? Valamilyen tanács még ezzel kapcsolatban?

2019. jan. 2. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Gyantázni és epilálni semmiképp sem szabad ha az IPL-t alkalmazom?
2019. jan. 2. 20:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha utánaolvasol, akkor talán elhiszed: régi tévhit, hogy borotvától erősödik. Összességében nem fog. Nem fűszál, csak a tetejét vágod le, nincs köze a szőrhagymához. Idővel ugyan olyan lesz, mint régen. Optikailag viszont igaz az állítás, de csak egy ideig... míg a vége ismét elvékonyodik.

Nyugodtan szedd le borotvával, aztan IPL, ami pedig jó hosszú időre eltávolítja (nem egyből, majd kihullik) és jó eséllyel sokkal gyengébb szálak lesznek néhány használat után. Előtte eszedbe ne jusson gyantázni/epilálni, mert akkor az IPL hatástalan.

2019. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 momoka 2002 válasza:
47%
Borotvald le minden hasznalat elott (3 hetente) varj 1-2-3 napot mig kino a borod fole 1-2 mm-re a szorszal,majd villancs. Kb. 3 honap mulva fogod latni a hatasat. Ritkabb,puhabb "szorzet".
2019. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!