Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy két állású billenő...

Szellike kérdése:

Van egy két állású billenő kapcsolóm, amiről nem tudom, hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés

Van egy kék és egy szürke kábelem. Az izzó felől jön 2 és a dug alj felől 2. Két szembeni oldalra fűzzem páronként? Így nem működik.Ki áll belőle hat kicsi láb, amin lyuk van.


Jó lenne talán fotót küldeni, de ide úgy látom nem lehet.



#kapcsoló #billenő #kétállású
2019. jan. 4. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

De feltöltheted a képet sok helyre, mint például:

[link]

Hat ponton kétáramkörös kapcsoló szokott lenni, ahol be is lehet kötni mindkettőt, általában a középső pár lehet mondjuk a kimenet, egyik szélső a bemenet.

De ha pont zárlatra kötöd, akkor tönkreteheted a kapcsolót is stb., illetve 230 V-on biztosan nagyot fog szólni.

Ezért jó megtanulni a multiméter használatát, vagy valamilyen szakadásvizsgáló eszközt használni.

2019. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Válaszoltam a privátra, de beteszem ide is:

Tehát ez egy forrfüles kapcsoló, amire forrasztani kellene. Vagy olyan kapcsolót keríteni, amire csavarokkal rögzíthető a vezeték.

Drótozgatással bizonytalan lesz az érintkezés, szikrázhat, tűzveszélyt okozhat. Főleg, ha ez 230 V-os áramkör.

Itt berajzoltam:

[link]

Ha például a pirosra kötöd a betápot, a zöldre mehet az izzó, ez a kapcsoló egyik állása.

Ha a kékre kötöd az izzót, akkor a másik állásban kap feszültséget.

2019. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!