Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektronikai alkatrész...

Milyen elektronikai alkatrész van a képen?

Figyelt kérdés
Ez egy tp-link wifi repeaterben van és túláram védelemre voszlgál???, amennyire ki tudtam googlizniTalán gáz van benne és kerámia a burkolása. A képen ami nem látszik az 55A400L VDE CY02 RU67. Mivel tudnám helyettesíteni, merre keressek. [link]

2019. jan. 6. 09:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ez nagyban [link]
2019. jan. 6. 09:38
 2/15 Koplárovics Béci ***** válasza:

Gázkisülőcső. Ha jobban tetszik, akkor szikraköz.

Igazából nem túláram, hanem túlfeszültség levezetésére szolgál.

[link]

2019. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért akarod piszkálni, mi a probléma vele?

Remélem nem az, hogy "szakadt"?

2019. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez egy kültéri jeltovábbító ami elázott, mert nem zártam le rendesen. A ethernet csatlakozó is tönkrement, amikor kihúztam a kábelt akkor jöttek a kis fém szálak is vele. Ezért leszedtem azt is. Ez a szikraköz azért került kiszerelésre mert elfeketedett az egyik oldala. Gondoltam vizet kapott az eszköz ez meg kiégett. Ki akarom cserélni, hátha visszatér az élet belé.
2019. jan. 6. 09:57
 5/15 anonim ***** válasza:

SMD forrasztokeszulek nelkul ne nagyon allj neki, es meg ugy is lehet hogy dragabb javitani, mint venni egy masikat.


A bejutott viz valoszinuleg nem csak ezt tette tonkre, az ethernet aljzat kb. teljes megsemmisulese arra enged kovetkeztetni hogy nemcsak elazott, hanem allt a vizben es szetkorrodalt.

2019. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, víztől miért égne ki?

Villámlás okozta túlfeszültség ellen véd, vagyis általában semmi szerepe a működésben. A villámlás pillanatában jut szerephez.

Ebből következően nyugodtan kipróbálhatod ezen alkatész nélkül is.

Ha nem működik, akkor ettől aztán biztosan nem fog megjavulni, tehát felesleges tovább erőltetni ezt a részét.

Ráadásul nincs is baja szerintem, csak korrodált a fémrésze.

Megtisztítod azt is, meg az üvegszigetelést is (hogy a szigetelő funkcióját betöltse), méréssel konstatálod, hogy semmi baja, csak végtelen az ellenállása, ennyi.

2019. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyébként tudod, hogyan nézne ki ez a kérdés szakmailag elfogadhatóan?


"Skacok, kimértem ezt az alkatrészt és zárlatosnak találtam. Honnan vehetnék másikat?"


Kimérted? Ja nem, csak jó erősen szuggeráltad. De nem vagy egyedül, ezen a fórumon is gyakran tapasztalom ezt a hozzáállást, multiméter-undor vagy mi az oka ennek, nem tudom.

Gyakran persze nincs is multiméter, vagy nem tudják használni, de azért műszerészkedik az illető.

2019. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudtam mi ez nem is tudtam, h mit merjek rajta.Az ethernet aljzat tonkrement mint mondtam kijott az aljzatbol az erintkezo.Hasznalhatatlanna valt. Igy h tudomire valo, mar tisztaban vagyok vele, h nem sok koze van ahhoz, h nem mukodik a jelismetlo.Vannak forrasztashoz szukseges eszkozeim es multeterem is.Nincs mar ra garancia es szeretek butykolni. Ha nem akarsz kommentelni ne tedd, senki nem kert ra, majd mas ha akar valaszol.Koszonom az eddigi valaszod, szep napot.
2019. jan. 6. 11:16
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem te ne akard megszabni, hogy mit írok, semmi közöd hozzá voltaképpen.

Ez a véleményem és kész.

Néha megtartom magamnak, máskor meg leírom.

Most úgy gondoltam, hogy leírom, mert épp olyan kedvemben voltam.

Nekem te ne dumálj...

2019. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ki akarom cserélni, hátha visszatér az élet belé."


Ha kivágtad és nem működik az eszköz, akkor ha beleraksz egy megfelelőt, akkor sem fog (mivel alapból egyébként szakadásként, vagy nagyon kis kapacitású kondenzátorként viselkedik). Ez az eszköz általában fázis-föld és nulla-föld között van. Azaz ha kiveszed, azzal legfeljebb javítasz az állapoton.

2019. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!