Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri műszaki cikket rendelni...

Megéri műszaki cikket rendelni külföldi webáruházból ár szempontjából?

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd, pontosan mit, honnan akarnál?
2019. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 repulo ***** válasza:

Tudnak olyan árakat, akciókat időnként, hogy igen. Én hangfalakat szoktam nézni, ott jelentős különbség tud lenni, meg nem is annyira garanciaigényes dolog.

Szóval esete válogatja.

2019. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát most tv-ket nézek a német amazonon
2019. jan. 13. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.


22 eurot meghaladó rendelés esetén az Unión kívülről érkező csomagok vámkötelesek, szóval EU-n kívülről nem éri meg. Unión belül viszont minden vámmentes, beleértve az említett német Amazont is, szóval ettől nem kell tartani.


A vámon kívül a valutaváltás az, amin pénz mehet el. A német Amazon nem tudom így működik-e, de az amcsi Amazon eléggé lehúzós váltással dolgozik, a hogyanra sajnos már nem emlékszem, csak arra, hogy forintot dollárra kb. 10 forinttal drágábban váltott (per dollár, tehát nagyobb összegeknél elég nagyra nő a plusz). Természetesen az Amazon váltója a nagybetűs alapértelmezett, viszont nem kötelező azt használni, használhatod a bankod váltóját is.


Szóval erre a kettőre kell figyelni, hogy egyrészt ne legyen vámköteles (EU-n belül semmi nem az), illetve utánaszámolni, hogy valutaváltás után mennyi a végösszeg. Ha úgy is olcsóbb a termék, mint a Magyarországi ára, akkor természetesen megéri.

2019. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én garancia miatt nem szoktam túl drága cuccokat venni kintről, ami elromolhat.
2019. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Vám az ugyan nincs rajta (EU-ból), de mások lehetnek a jótállási feltételek, továbbá ha Magyarországra szállítják, 27%-os ÁFA fogja terhelni, vagyis amint a kosárba rakod, a számla végösszege több lesz, és szinte alig lesz olcsóbb, mintha itthon vennéd (már ha kapható).
2019. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"továbbá ha Magyarországra szállítják, 27%-os ÁFA fogja terhelni"

Ezt támaszd alá kérlek. Ha EU-n belül rendel, akkor se áfa, se VÁM nem terheli. Márpedig az illető a német amazon-t említette.

2019. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!