Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mik a hálózati elosztó újabb...

Mik a hálózati elosztó újabb elosztóba kötésének feltételei, hogy "működik" ez?

Figyelt kérdés
Ha van ideje valakinek, és ért hozzá, kérem, segítsen! Előre is köszönöm! A munkahelyemen egy hálózati konnektoraljzatból kellene működtetni 4 PC-t (ált. 2-3 van bekapcsolva egyszerre). Két elosztó kellene a távolság miatt... APC-t is néztem. Eddig sajnos csak az APC webhelyén találtam részletes leírást (input power 2300 W). Nem értek hozzá, de fontos, hogy mindkét elosztó ugyanaz a márka legyen, vagy csak ne legyen gagyi? Szóval, ha egy eszköz pl. csak vasaló 2600 W, akkor ezt most elméletben mit jelentene? Hogy számoljam ki? Mennyi az első hosszabbító aljzatainál, és akkor a másodiknál már az első aljzatnál lévő lesz a max. pl. összesen a 6 aljzatra? Nézzétek el butaságom, lánynak születtem, tanítani nem tanították, és mást nem igazán érdekel, pedig főnököm villanyszerelő végzettségű lenne...

2019. jan. 13. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati szabály: Elosztóba nem dugunk elosztót. (Annyi forintom lenne, ahányszor ilyet láttam)

A hálózati csatlakozók 16 A-t bírnak, tehát az elméleti maximum 16AX230V=3680VA

Egy PC fogyasztása nagyon tág határok között mozoghat. Én 300 VA-rel számolom az irodai és 500VA-rel a játék/CAD gépeket.

Az általad említett APC elosztó 2300W-ot tud, tehát a két elosztóba összesen köthetsz ennyi terhelést.

A 2300W-os elosztóba nem dughatod be a 2600W-os vasalót, mert az túlterhelés.

Ha PC megy róla, akkor legyen zavarszűrős, de semmiképpen ne gagyi. A forgalomban kapható kínai hosszabbítók csodákra képesek.

2019. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is úgy tudtam, nem lehet, de most annyi helyen olvasom, hogy a tv-től kezdve konzolig több hálózati elosztóval van megoldva (nyilván egy helyről), szóval szerintük igen, ezért kérdeztem...
2019. jan. 13. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban viszont, ha nem terheljük túl a hosszabbítókat, akkor nem lesz semmi bajuk. A 3 PC nem terhel túl egy16 amperes hosszabbítót. A "jaj nem értek hozzá, lány vagyok" meg már piszkosul uncsi...
2019. jan. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
T. zoligyerek (és hasonlóan gondolkodók)! Köszönöm a választ neked is! Lehet unalmas, de feleslegesebb volt leírnod ezt ide, mint amennyire nekem felesleges volt leírnom a "körítést", ugyanis én így egy korrekt, használható választ kaptam elsőre, és nem kellett értetlenkednem (+ nekem nem gond legépelni, az elolvasás, válaszadás pedig önkéntes). Körül lehet nézni a gyakorikerdesek.hu-n, vagy máshol, hogy hány normális, mindenki számára értelmezhető (!) - és pontos - válasz van csak hasonló témát érintő kérdéseknél.
2019. jan. 15. 12:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az nem volt kérdés, hogy elbír-e 3 PC-t, az első válasz utáni megvilágosodásomban ki tudom számolni én is - bár lehet, hogy ezt nem néznéd ki egy lányból. Ugye-ugye, tán nem véletlen írjuk oda... ;-)
2019. jan. 15. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj.
2019. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!