Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy kondenzátor maximális áramleadását?

Figyelt kérdés
Adott 2db 2.7V-os, 100F-os elektrolit kondenzátor párhuzamban amihez szeretnék egy FETes ki/be kapcsolót szerkeszteni, de nem tudom hogy mégis mekkora árammal kellene számolnom rövidzárban, ez egy ponthegesztő lenne majd akkuhoz.

2019. jan. 19. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán Ohm-törvény.

A kisütés pillanatában a töltési feszültség és a körben lévő ellenállások érvényesülnek, beleszámítva a D-S csatornaellenállást is.

Később csökken az áram, értelemszerűen.

2019. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De a kondi mihez kell benne?

Meg minek a FET?

Pontosítsd egy kicsit hogy mit szeretnél.

Esetleg egy rajz is megteszi.

2019. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon egyszerű, egy kondenzátort fel kell tölteni, utána a ponthegesztésre rácsattintani.

A felhalmozott energia összeolvasztja, ennyi.

A kapcsolást szokták megoldani FET vagy triac-kapcsolóval. Így előbb ráteszi az elektródákat, utána kapcsolja rá az áramot.

Direktben rátéve szikrázás, túlégés lehetne belőle.

Ez a probléma az autóakkuval történő direkt ponthegesztéssel is, hogy túléget, hacsak nem sikerül korlátozni valahogy az áramot.


Manapság gyakran olyan gyerekek kísérleteznek ilyesmivel, akik persze kényszert éreznek, hogy vezérlést Arduino vagy más kontrollerrel oldják meg, PWM-szabályzásal, mert a programozáshoz jól értenek, az elektronikai környezethez viszont nagyon nem. Egyébként nem lenne fontos hozzá processzor egyáltalán.

2019. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Illetve triac helyett tirisztorral inkább, mivel csak DC-t kell kapcsolni.
2019. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Az elvet tudom, de én a kérdezőtől szerettem volna megtudni mi a terve.

Azzal a négy tized millijoule energiával max. alufóliát fog hegeszteni, ezért érdeklődtem.

Az enyémben 30 darab ilyen van:

[link]

És 20 darab ilyen kapcsolja:

[link]

Csak összehasonlításképpen.

2019. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nikkel szalagot szeretnék vele hegeszteni akkukhoz. Az egészről még kész tervem nincs, jelenlegi állás szerint egy step-down konverter tölti a kondikat, de mivel még a kapcsolás résznél nem jutottam tovább, nem terveztem tovább, az egészet úgy szeretném összehozni hogy kézben is elférjen.
2019. jan. 21. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!