Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy LED-es álriasztó képes...

Alborosie kérdése:

Egy LED-es álriasztó képes lemeríteni az autó akkumulátorát?

Figyelt kérdés
2019. jan. 20. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen, hiszen fogyasztó, az akku kapacitàsa pedig vèges.

Az màs kèrdès, hogy nagyon sok ezer óra szüksèges ehhez, ha màs fantom fogyasztó nincs a kocsiban.

2019. jan. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jan. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kb 1 W-nak vesszük a fogyasztását, (több nemigen van) akkor egy 12V 50 Ah-ás akkumlátort alapul véve kb 600 órát bír az akksid, vagyis nagyjából 25 nap.
2019. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3: Nem kell csutkára lemerülnie az akkunak ahhoz, hogy ne induljon az autó.

De amúgy jóval kevesebbet eszik 1 W-nál egy villogó led.

2019. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:

Ezeket én is pontosan tudom, csak az egyszerűbb számítás kedvéért nagyoltam el.

2019. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

Nézzünk egy gyakorlati példát.

Építettem egy LED-es villogót, ami nagyon kis kitöltéssel villogtat egy nagy fényerejű piros LED-et.

Egy 3.7V-os igen erősen használt (sajnos nem tudom hány mAh kapacitású) Nokia telefon akkuról 2 hónapig villogott éjjel-nappal megszakítás nélkül.


Egy 0.47F-os 5V-os kondenzátorról 2 órán át villog.


Az áramkör kialakításán igen sok múlik a fogyasztás miatt, de ha hatékony akkor ilyen körülmények között egy villogó fogyasztása jóval kisebb mint az autóban lévő egyéb elektronika állandó 20-40mA-es fogyasztásánál amit akkor is megeszik ha az autó áll.

2019. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A kocsimban állandóan villog egy LED, ha nincs rajta a gyújtás. Ez nem viszi az áramot, egy évig is bírná. De van egy áramkör ami mindig be van kapcsolva. Állandóan várja a kocsikulcstól a nyitójelzést. Nos sokkal többet fogyaszt, de ha két hónapig állna a kocsi akkor se merülne le az akksi.
2019. márc. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számít ilyenkor az akku kapacitása is, pontosabban valós kapacitása, ami évek alatt csökken általában, a szulfátosodás miatt.

Villogó LED nekem is van, ami a riasztó sajátja, készenlétben a rádió és egy külön erősítő figyel, akku is elég régi már és eleve nem nagy kapacitású (benzines lévén).

Ez már 2 hétnél tovább nem nagyon bírja, főleg télen.

De kis odafigyeléssel ez nem probléma, én már kitapasztaltam, hogy mikor kell rádugni a töltést.

Erre nekem van egy szivargyújtón keresztül működő megoldásom, amivel párszáz mA áramot betolok. Ez elég a kisülés kompenzálására és már egy éjszaka alatt egész jól felhúzza az akkut, pöccre indul.

Van egy szivargyújtóba dugható feszültségmérőm is (ld. eBay), ez is jó az állapot követéséhez. Nagyjából 12 V alatt kezdődnek az indítási nehézségek, így amikor ehhez közelít, rátöltök.

2019. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!