Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Auto rádio 12v os rá tetem...

Laci9998 kérdése:

Auto rádio 12v os rá tetem 20v tápra és vilog?

Figyelt kérdés
Akartam kötni házba az auto rádiot ami 12v os de nem voltt 12v táp se adapter ere rá szorúltam 20v tápra rá kötötem és eszt a dolgot 2 szer ismételtem meg a rádio púrkolat járol testeltem és már katog a táp a rádio kijelzöje vilog hi lehet a hiba nagyon meg kösznöém hogy tudom e javitani vagy nem
2019. jan. 20. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
enek mar anyi, ezel az erovel lapatal is racsaphatal vona
2019. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előzmények:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

mondták, hogy ne tedd (mondjuk könnyen belátható, hogy nem érdemes ~67%-al nagyobb tápfeszültséget ráengedni a készülékre). Így most - rossz esetben - teljesen elrontottad, jobb esetben - ha van valami elektrotechnikában járatos ismerősöd - talán még javítható, legjobb esetben - ha szerzel hozzá 12 V-os tápot (mondjuk kérdéses az eszköz teljesítményigénye is, a túl kis teljesítményű táppal nem jutunk előbbre) - működésre bírható.

2019. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem akor lehetöleg 12v ról 20v engetem rá és ha jól gondolom le éget egy elen álás vagy az egész alplap
2019. jan. 20. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan képzettséged, hogy javítani tudnád, hiszen ha értenél hozzá, akkor meg sem próbálod 20 V-ra kötni.

Butaságot csináltál, ez viszont egy olyan szakma, amihez gondolkodni is kell, tehát így nem fog menni.

Túlfeszültségtől gyakran elszállnak a végfokozatok például.

2019. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nefog lalkoz vele, aztt már leheta kukába dobni.

Ha katog az nem jot jelenti.

2019. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom a válaszokból hogy nincs jó hir igy már akor nem foglalkozom vele mert a 20v tápon a rádio ki fustölt igy gondolom hogy már használhatatlan
2019. jan. 20. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!