Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha azt írják egy okosóráról,...

Ha azt írják egy okosóráról, hogy vízálló, akkor ha az órára tusfürdő kerül, amit csak letörlök, ugye nem lesz baja az órának?

Figyelt kérdés
Mivel ez inkább egy sportkaróra, ezért itt a GPS-re is gondolok.

2019. jan. 20. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Mivel a tusfürdő is vízalapú, így valószínűleg semmi baja nem lesz.

Ha mondjuk kénsav ömlött volna rá, akkor jogos lenne az aggodalmad. :)

2019. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű.
2019. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Igazából nem hinném, hogy annyira számítana, bár ha baja lesz, és beküldöd garanciával, és látják, hogy nem csak víz kerülhetett bele, akkor megszűnhet a gari, mivel a "vízállóság" besorolás labori körülmények alapján történik.

Egyébként nem ajánlott tusolni vele, mert az ilyen jellegű dolgok (szappan, szappanos víz, tusfürdő) hosszútávon korrodálják a tömítéseket, és elveszíti az elméleti vízállóságát.

2019. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat!

Egyébként a termékleírásban azt írja, hogy úszáshoz és fürdéshez alkalmas.

2019. jan. 20. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Jajj ugyan már most komolyan ott tartunk hogy a tusfürdő szétbsza a vízzáló órát?


Ember először is a vízálló órára rá kell legyen írva hogy hány méterig vízálló vagyis ezek nyomás állók .


A csepp álló nem nyomás álló de abban is lehet tusolni mivel az csak cseppnek számít.


Én 18 éve fürdök tusolok egy 2000ft os casio órában ,gombjai már szétkoptak de még egyszer sem ázott be.


Mondjuk arra nem vennék mérget hogy egy mai okos kínai müanyagból készült óra 3 év után is működik de ha szerencséd van nem folyósodik el a müanyag 5 év után a kezeden és akkor nem is ázik be.


Nekem a szilikonos kormány markolatom 10 év után zsírrá változott ,egy csomó műanyag fogó meg pár hónap után kezdi a ragadást , ha az órád nem kezd ragadni akkor jó.

2019. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okes, koszi a választ. Egyébként egy Polar m430-ás új óráról van szo. :)
2019. jan. 21. 06:36
 7/7 gabesz147 ***** válasza:
100%

Megnéztem az árukeresőn, miről is van szó, nos én most "fogyasztom" el a második vízálló órát, 8 év alatt, különböző nevű kínai darabok, a Decathlonba vettem, 3 ezer köróli pénzért. Csak fürdőbe, uszodába hordom, termálvizet, hidegvizet, finn szaunát bírja, és utána a tusfürdős tusolást is:-). Az első, kiszáradás után még sokáig jó volt, munkára egy kollégának odaadtam.

A te órádnak szerintem nem lehet baja egy kis fürdéstől, esőtől, futás közben:-).

2019. jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!