Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hangszórók recsegnek az...

A hangszórók recsegnek az autómba amikor maxra felveszed a hangerőt. Kábeleket megneztem, próbáltam más hangszóróval ugyan úgy recseg. Mi lehet a probléma? Fej egység lehet a hunyó?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Túlvezérled az erősítőt. Én a helyedben nem járatnám a teljesítménye határán, mert a túlvezérléstől keletkező négyszögjel könnyen kinyírja a tekercset a hangszóróban még akkor is, ha nem léped túl a névleges teljesítményét.
2019. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 repulo ***** válasza:

Javaslom az 1. pontot elolvasásra.

(Ki is nyírhatod vele a hangszórókat, nem szeretik az egyenáramot)

2019. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az az erősítő legjobb esetben is 4x10 wattot tud, ami a rádióban van, szolíd zenehallgatás, amire tervezték. Pont ezért került rá RCA kimenet, hogy köss rá komolyabb erősítőt, akkor nem fog recsegni. Max. leégeted a tekercselést, ha túl sok kraftot adsz rá. Milyen hangszórókról van egyébként szó?
2019. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van rajta erősítő, de az csak a mély ládát hajtsa. Az első 2 hangszórók blaupunkt gt series, 2 utas. De más hangszóróval is ugyan ezt produkálja. Próbáltam már 4 teljesen más hangszóróval..
2019. febr. 6. 12:40
 5/9 A kérdező kommentje:
32 ig lehet adni a fej egységre a hangerőt és mindig 28felett recseg be..
2019. febr. 6. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagyis természetesnek mondható és feleslegesen erőlködsz, kell egy normális erősítő.
2019. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kell egy normális erősítő."

Ahhoz pedig normális hangszórók.

A hangerő nem a semmiből keletkezik.

2019. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

semmilyen erősítőt nem szoktak 70-80% fölé tekerni

ha veszel bele egy 1000w-osat és csutkára tekered az is recsegni torzítani fog

2019. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van erősítőm az autóba 4csatornas rá kötöttem a hangszórókat így már nem recseg.. Köszi a segítséget
2019. febr. 8. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!