Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért tiltották be a concorde...

Magyar2 kérdése:

Miért tiltották be a concorde 588 telefon használatát?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy tilos forgalmazni.

2019. febr. 12. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


tényleg tiltott, csak tippelem, hogy esetleg könnyen lehallgatható, de csak tipp, lehet teljesen más a gond vele.

2019. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 repulo ***** válasza:
37%
Már 2006-ban betiltották, valszeg már foglalt frekvenciát használt a vezeték nélküli továbbításhoz.
2019. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Mivel ezek nem fogyasztóvédelmi vizsgálatok, hanem hírközlésiek, a rádióforgalommal nem kompatibilis megoldások lehetnek a háttérben.

Azért tilos forgalmazni, hogy ne használják. De nem azért mert rád veszélyes ha használod, hanem zavarja az egyéb kommunikációs csatornákat a működése közben.

2019. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miről beszéltek, milyen frekvencia, milyen rádióforgalom?

Nem cordless készülékről van szó, hanem egy mezei, spirálkábeles kézibeszélőjű hagyományos buta asztali telefonról.


Kérdező: mivel ez egy vezetékes készülék, nem rádiófrekvenciás oka van. Valószínűleg szürkeimportban bekerült készülék, valamelyik nyugateurópai beragadt raktárkészletből származik. Ha nem a magyar piacra készült, akkor valószínűleg nem felelt meg a magyar szabványoknak, az alján valószínúleg valami "BundesPost", vagy hasonló matrica volt, ami az ottani vezetékes telefonhálózattal való kompatibilitást igazolja.


Ha a készüléket nem vizsgálták be forgalmazás előtt, és nem kapta meg az itthoni matricát a hatóságtól.



Réges régen, amikor még foglalkoztam ilyen készülékekkel, az egyik forgalmazó a szerintem hibás, szerinte jó készüléket akkor vette végül vissza, amikor csak úgy megjegyeztem, hogy amúgy biztos véletlenül, de lemaradt az aljáról a PTF-engedéy matricája (akkor még Posta és Távközlési Felügyeletnek hívták).

2019. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha valaki azt használja, annak mi a következménye?
2019. márc. 10. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!