Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nehéz megtanulni egy androidos...

Nehéz megtanulni egy androidos telefon használatát?

Figyelt kérdés
Eddig csak hagyományos, gombos telefonokkal volt dolgom. Ha okos masinát adtak a kezembe megmutatni, rögtön visszaadtam, féltem, hogy elrontom.
2014. márc. 27. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elrontani nem tudod. Van használati útmutatója, ahol hülyegyerek módjára le van minden írva. Ha nem vagy lusta elolvasni, akkor hamar megtanulod és önbizalmad is megnő az érintőképernyős eszközök használatával kapcsolatban.


Mindenképp vegyél egyet és tanuld meg használni, mert hacsak nem 90 éves vagy, előbb-utóbb bele fogsz futni, akár a bankban, akár egy ügyfélszolgálaton, a jövőben akárhol. Ha nem is az Androidba de hasonló rendszerbe mindenképp.


Esetleg töltsd le valamelyik Androidos telefonnak a használati útmutatóját és olvasgasd, majd menj be egy media marktba és nézd meg a gyakorlatban hogyan működik, de inkább kérj segítséget egy türelmes ismerőstől, akinek van erre ideje.

2014. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály: Elrontani nem tudsz semmit. Amit a szoftverben állítani tudsz azzal valmilyen funkciót vezérelsz. Olyan funkció pedig nincs a gépekben, hogy "a készülék elrontásához nyomjon az ok gombra" :)

Ne félj az újdonságtól. Hamar meg fogod szokni. Érdemes egy hozzáértő segítségét kérni az elején. Ő megmutatja mi hogy működik. :)

2014. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bics válasza:

Olyan, mint egy új autó. Meg kell szokni.

Az alapvető funkciók pedig mindig egyszerűek.

2014. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

21 éves vagyok. Vannak is türelmes, segítőkész barátaim, de nem akarom őket állandóan ezzel nyaggatni (persze néha elő fog fordulni). A használati útmutató alap, természetesen. Csak én minden új dologgal hadilábon állok, tovább tart megtanulni az ilyen dolgok használatát, mint másnak.

2014. márc. 27. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát 21 évesen azért már csak képes vagy megtanulni, a gyerekek is játszanak vele. Azt hittem, hogy ezt egy 70 éves kérdezi :)
2014. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az elején furcsa lesz neked, bár szerintem az érintőképernyővel lesznek gondjaid elsősorban, mert azt meg kell szokni ugye.

De egyébként nagyon egyszerű használni.

Ha veszel is ilyen telefont és gyakran hívnak téged akkor javaslom hogy néhány óráig még a régi telefonodba legyen a SIM kártyád mert idő kell mire megszokod az árintőképernyőt teljesen. Bár ez emberfüggő.

Igazából ki kell tapasztalni ezt.


A barátnőm 75 éves nagyapja is megtanulta kezelni, bár neki internet miatt kellett skpye ilyenekre, meg hogy kéznél legyen. Ma már szinte profiként használja, és tudja mi mire való, meg tölt is le alkalmazásokat, tehát nem hülye hozzá, igaz én sem vagyok hű de nagy zseni ilyen téren, mert nekem is beletellett 3 napba mire belejöttem, de nem veszélyes.

Nem kell félni tőle, újdonság lesz az elején mert tényleg minden más, de hamar belejössz majd.

2014. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5: épp ebben más a gyerek. Nem tart attól, hogy valamit rosszul csinál, csak csinálja. Megtapasztalja, mi mit csinál, hogy működik.


Kérdező: nem nehéz, és az Android pont az a rendszer, amit olyanra terveztek, hogy még a legsíkabb felhasználók is elboldoguljanak rajta. Elrontani szoftveresen gyakorlatilag nem lehet. Legrosszabb esetben a gyári beállítások visszaállításához fordulsz, de ez a legrosszabb, ami történhet. (Persze, kivéve, ha rootolásba és hasonló szürke dolgokba belemész. Szóval ezeket kerüld el azért.)

2014. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy 21 vagyok, de műszaki antitálentum. :) A legújabb kütyük nekem mindig is olyanok voltak, mint az UFÓk. Kicsit mindegyiktől tartok/tartottam, nehezebben is tanultam meg a használatukat. Lehet ezért kerülnek hozzám pár éves késéssel.

A rootolás nálam tárgytalan, tökéletesen meg fog felelni az a tudás, ami a masinában lesz. És úgy, ahogy van.

És köszönöm a ti válaszaitokat is, eddig mindenkinek ment a zöld kéz!

2014. márc. 27. 14:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak ne egy alsó kategóriás szarszungot vagy egyéb 40 ezer alatti telefont vegyél ha lehet, mert pikk-pakk megutáltatja veled az érintőképernyőt meg az okostelefonokat. Ajánlom az Xperia L-t, vagy Galaxy Ace 3 LTE -t.
2014. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elárulom neked, hogy én is tök hülye vagyok a számítógéphez, minden műszaki cucchoz, de egy okostelefon azért még nekem is bőven megy, mint ahogy láthatod az utcán az összes hülyének is sikerül használni. Azért az elrontáshoz még hozzátenném, hogy a gps-t, navigációt, kb. ennek se tudom mi a neve azt úgy eltüntettem a telefonomról, hogy még senki nem tudta megfejteni, hogy hogyan csináltam, én se tudom, aztán valaki letöltötte nekem a play áruházból.
2014. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!