Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektro szmog - Hogyan van...

Avarage Joe kérdése:

Elektro szmog - Hogyan van áram a kikapcsolt fogyasztóban?

Figyelt kérdés
Most láttam a Dr. Tóth című adás ismétlését, amiben az elektro szmogról volt szó. Ott mondta egy hozzá értő ember, hogy a lekapcsolt állapoban lévő lámpa is bocsájt ki ilyen szmogot (folyik benne áram? ), de ezt ki lehet küszöbölni azzal, ha fázis ceruzával megkeressü a fázist, és úgy dugjuk be a lámpát a konnektorba, hogy a kapcsoló a fázist szakítja meg. Kérdésem: ezt mégis hogyan? Honnan tudom a villás dugóról, hogy melyikben folyik majd az áram? A két villa tök egyforma. Illetve: hogyan folyhat áram egy fogyasztóban, ha a kapcsoló le van kapcsolva?

2019. febr. 13. 00:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
53%
A fázis szakszerű bekötés esetén a bal oldali lyuk a konnektorban. Ezt egy fázisceruzával ellenőrizheted. Ha kitekered az izzót és belenyúlsz fázisceruzával a foglalatba kiderül, hogy a fázist kapcsolja-e. Ha nem, fordítsd meg a villásdugót. LED lámpánál okozhat furcsaságot ha nem a fázist kapcsolod. Más fogyasztóknak meg mindegy, mert azok folyamatosan áram alatt vannak, nem úgy kapcsol ki hogy megszakítja a vezetőt.
2019. febr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
És baj az ha van benne áram ?
2019. febr. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne aggódj, majd fogod tanulni a 8.-os fizikával azokat az alapfogalmakat, ami ennek a kérdésnek a megértéséhez szükséges. Most hányadikos vagy?

Csak az összevetés kedvéért, ott a mobilod vagy a wifi routered, ami ehhez viszonyítva léptékekkel nagyobb kibocsájtással rendelkezik, de erről éppen nem volt szó a Dr. Tóth-ban. Mivel ez nem egy tudományos ismeretterjesztő műsor, az infók nem teljes körűek, nem is lehet a kapcsolódó háttér ismerete nélkül objektíven értékelni.

Most éppen belenéztem az egyik adásba, és meglepve tapasztaltam, hogy tévesen tájékoztatás hangzott el a gyógyszerhatások esetleges reakcióidőt érintő befolyásáról. Az adásban következetesen arról beszélnek, hogy csökken a reakcióidő. Gondolom az átlag nézőnek ilyesmi nem tűnik fel.

Szóval csínján kell bánni ezekkel az infókkal, nem mondom hogy minden hülyeség ami ott elhangzik, de egy-egy kiragadott példa nem feltétlenül ad teljes képet.

Annyiban egyezzünk meg a villásdugós-kapcsolós lámpa témában (aminek az adását nem láttam, és nem tudom ezt hogyan kommentálták), de elektroszmog veszélyforrásként abszolút elenyésző hatása van.

2019. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Szirty ***** válasza:
49%

"A fázis szakszerű bekötés esetén a bal oldali lyuk a konnektorban."


Nincs ilyen szabály. Ez csak szájhagyomány útján terjedő dolog...

2019. febr. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Szirty ***** válasza:
100%

Ha valaki mégis úgy "érzi" hogy van, az esetleg hivatkozhatna rá pontosan.


Véleményem szerint sok értelme se volna ilyen szabálynak.

Mert ugye mi van ha az aljzat 90 fokkal el van fordítva? Akkor nincs jobb meg bal oldali érintkezője, csak alsó meg felső!

Vagy ha vízszintes felületre van szerelve. Akkor az hogy melyik a bal oldali attól függ melyik oldala mellé állva nézzük nem igaz?

No meg ott van a lengő aljzat (hosszabbító, elosztó stb). Ott sem határozható meg egyértelműen melyik melyik.

A két érintkező egyenértékű.

2019. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 repulo ***** válasza:

#5.

Javasolnám a pc tápkábel szemrevételezését, talán nem véletlenül jelölik rajta a fázist. Lehet, hogy kultúrállamokban erre is van szabvány.

Hülyén hangzik, de jobb minőségű hifik esetén meghallani a fázishelyes bekötést. :-)

[link]

2019. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Újabb szakártó...

Fázishelyes bekötést csak a hangszórókon hallani meg.


Ha értenél hozzá, és nem csak szakmainak látszó, de nulla értékű oldalak képeit osztanád meg, tudnád, hogy a hifi elektronikája, ami a hangért felelős, kb. a tápegység pufferkondenzátoráig "lát", tovább nem. Előtte ott van egy trafó, vagy egy kapcsolóüzemű táp, tökmindegy hogy ezeknek melyik oldalára érkezik a nulla és a fázis.


Nem, nem érdekel hogy meghallod: ez nem műszaki, ez vallási kérdés, mert csak hinni lehet benne, bizonyítani nem, és én tiszteletben tartom a vallásos téveszméket is, csak ne akarják tényként eladni.

2019. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 repulo ***** válasza:
0%
Bemenő jel nélkül tekerd maxra a hangerőt, majd fordítsd meg a dugót. Ha magasabb hangon hallod a sustorgást, akkor fázishelyes. :-)
2019. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 repulo ***** válasza:

Ja, ez lemaradt mint érdektelenség. Mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

[link]

2019. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


#2: Biztosan nagyon gáz, de viszonylag régen voltam már 8.-os. De annyira nem régen, hogy biztosan ki erjem jelenteni: az elektromosság ezen részéről szó sem volt. Volt soros meg párhuzamos kapcsolás, de, hogy mi a fázis és mi a nulla arról szó sem esett. De ha ezek szerint ez ma már tananyag, akkor irigylem a mai ált. iskolásokat.


Egyébként a műsorban volt szó a wifiről és a töltés alatt lévő mobilról is.

Én nem látok ellentmondást a gyógyszerek reakció idejét taglaló mondataidban. A legtöbb gyógyszer vagy nem vagy károsan befolyásolja (csökkenti) a reakcióidőt.

2019. febr. 13. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!