Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen eszközzel lehet megvéde...

Milyen eszközzel lehet megvédeni a lakásban az elektronikus gépeket a villámcsapástól és a nagy arám ingadozástól?

Figyelt kérdés

Például amikor belecsap a villám a magősfeszültségbe és bejön az a nagy feszültség a hazámba a hálózaton keresztül és tönkre megy minden elektronikai gép .

Ugyan ez a helyzet amikor nagyon ingadozik az arám.



2019. febr. 6. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
túlfeszvédő
2019. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Például nem szokott belecsapni semmi feszültségbe, mert az oszlopok vezetik általában a földbe a villámlást, vagy egyéb tereptárgyak és villámhárítók.

A föld felé kisülő áram indukál feszültséget a fémtárgyakban, vezetékekben is, ezt nevezik a villámlás másodlagos (induktív) hatásának.

Például nem az áramingadozással van a probléma (ami természetes, a fogyasztók veszik fel az áramot változó mértékben), hanem a feszültségingadozás jelenthet problémát, ami persze egy külön téma, az induktív hatáshoz képest, más jellegű védelmet is igényel.

2019. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Viharos időben kihúzod a konnektorból.

100% védelem.

2019. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Ezt én is tudtam !

2# Nagyot tévedel mert nálam már belecsapot a villám a magos feszültségbe és sok háztartási gépet kinyirt !!!

Én nem ugyanarról írtam szerinted a feszültség ingadozásról ?!

2019. febr. 7. 05:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor azt írom, hogy "nem szokott", az nem jelenti, hogy nem lehetnek kivételes esetek, de szerintem neked erről fogalmad sincs, mert amikor közvetlen a vezetékbe csap, ott kő kövön nem marad.

Jó, lenne ha nem vitatkoznál velem, mert több évtizednyi tapasztalatom van villámkáros készülékek javításáról, hibák természetéről, és amikor laikusok vitatkoznak velem, azt néha szívesen honorálom azzal, hogy akkor azért is megtartom magamnak a szakmai titkaim.

Ilyen tetű tudok lenni néha.

2019. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy érthetőbb legyen: amikor sok készülék tönkremegy egy lakásban, ilyen előfordul és magam is találkoztam vele, ilyet képes okozni csak az induktív hatás.
2019. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked dokumentumod van arról, hogy a nagyfeszültségbe csapott, és emiatt hibásodtak meg készülékek? Már csak azért kérdezem, mert nagyfeszültségből általában nem jön át a villám. Olyan van, hogy a transzformátor meghibásodik a villámcsapástól, és ez kisfeszültségen feszültségemelkedést okoz. Ráadásul ma már a legtöbb transzformátorállomáson van túlfeszültséglevezető.

A túlfeszültségek elleni védekezés többlépcsős védelmet igényel, ha az épületen van villámhárító, vagy az épületet szabadvezeték táplálja meg (mert abba azért be szokott csapni, és az oszlopnak esze ágában sincs a földbe vezetni), akkor három lépcsőset, más esetekben elég a két lépcsős. De nemcsak készülékek elhelyezéséről van szó, jobb ezt szakemberre bízni. És nemcsak a kisfeszültségű hálózatot kell védeni, hanem a jelvezetékeket is, antenna, kábeltévé, akármi.

2019. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eleve ott kezdődik, hogy ilyen laikus kérdezők simán képesek beképzelni maguknak, hogy a 230 V nagyfeszültség.

De nem, az kisfeszültség.

2019. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!